Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítéshez értők! Ez jó...

Tyler913 kérdése:

Testépítéshez értők! Ez jó mintaétrend?

Figyelt kérdés

196cm/1OO kg-os,24 éves srác vagyok.A testzsíromat nem tudom pontosan,olyan 15% körül lehet.Tömeget szeretnék növelni,az alábbi étrend alkalmas rá?

napi lebontásban:

1.1 adag proteinpor vízzel,15O g zabkása

2.15O g zabpehely ízesítetlen joghurttal,gyümölccsel

3.15O g barna rizs, 17O g csirkemell

4.15O g barna rizs, 17O g csirkemell

5.15O g barna rizs, 17O g csirkemell

6.25O g sovány túró


Edzésnapokon edzés után 5O g dextróz+ dupla adag proteinpor

Sajnos úgy veszem észre,könnyen zsírosodom,ezt szeretném visszafogni,hogy minél tisztább legyen a tömegnövekedés.A kérdés: jó lesz így az étrend?

Sok mindaétrendben láttam lenmagolajat.Ez mennyire nélkülözhetetlen tétel?

A segítséget előre is köszönöm!



2012. nov. 21. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Ahogy számolom, ez olyan 180g fehérje környékén van max, egy kicsivel még növelheted!

Ha viszont azt mondod zsírosodsz, csökkentsd le a ch-t mert ez van vagy 5g*tkg szénhidrát nálad.

Lenmagolaj pedig elég fontos, ha teheted vegyél.


Egyébként jó étrend

2012. nov. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
és hol a zöldség?
2012. nov. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Dupla adag az mit jelent?? És az 1 adag?? Grammba add meg. Zöldség nagyon hiányzik az étrendedből, illetve ahogy említetted a zsírsavak. Igen kell.
2012. nov. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja azt kihagytam hogy a zöldségek is fontos szerepet játszanak, és abból is elég sokat kéne bevinned!
2012. nov. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bizony, kell zöldség és lenmagolaj, de még halolaj is, mert abban van EPA és DHA zsírsav, amiből minimum napi 300mg kell.
2012. nov. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

1.Tudom,hogy állati fehérjéből ez csak 185-195 g,de ennyi rizsben/zabban azért bőven van növényi fehérje is,ami lehet nem annyira hatékony,de azért nem is elhanyagolható.


2.A lenmagolaj és halolaj bevitelének mi a leggazdaságosabb módja? És kb. mennyire lenne szükség naponta?


3.A proteinpor mennyisége az átlagos 1 adagolókanál,tehát kb. 3O-35 g por,25 g fehérjetartalommal.Edzések után nyilván a duplája.

2012. nov. 21. 21:09
 7/8 anonim ***** válasza:

Én pl nem számolom a növényi fehérjét. Legyen meg állati forrásból.

Lenmagolaj reggel és este megy nálam 1-1 evőkanál. Halolajat pedig lágyzselatin kapszulában tudsz venni, sok márkában kapható.

2012. nov. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget minden kedves válaszolónak! Igyekszem megfogadni a tanácsokat,vettem lenmagolajat,és zölség-gyümölcsöt is nyomatok napi O,5-1 kg között. Halolajat viszont nem veszek külön,az elvileg van a Multi-proban.

Köszi mégegyszer!

2012. nov. 30. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!