Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kipróbálom a napi 6x2-es rizs...

Kipróbálom a napi 6x2-es rizs + hús módszert az edzéshez mert úgy érzem megálltam a fejlődésben, és tudnátok ehhez étel ötleteket mondani, illetve hogy mire figyeljek?

Figyelt kérdés

2012. dec. 9. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:

A fehérje-ch arányra és mennyiségre figyelj. De nem muszáj mindig rizst enni:

Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is: [link]


Receptek: [link]

2012. dec. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Egy kérdésem lenne: írtad, hogy napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell, na most az én esetemben ez ~70 kg-nál 140-175 g fehérjét jelent, és ezt egy kicsit kevésnek tartom (van, hogy egyszeri étkezéskor megeszek ennyit). Mi történik, ha ennek többszörösét viszem be egy nap alatt, mondjuk 400-500 grammot?!
2012. dec. 9. 19:24
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem viszel be annyit 100g csirkemellben van 24g fehérje, így számold! És mindent nyersen mérünk és számolunk. Ha tehát megeszel egy 200grammos húst, akkor azzal csak 50g fehérjét ettél meg, nem 200grammot.

Ha napi 400-500g fehérjét ennél, ahhoz napi 2kiló hús kellene és fölöslegesen terhelnéd ennyi fehérjével a veséd, és a sok fehérje is le tud rakódni zsírban, mint bármilyen makrotápanyag!

2012. dec. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még azt is elérnéd vele, hogy drágát sz@rnál, mert hogy 500g fehérje nem fog rendesen felszívódni az tuti!
2012. dec. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Félreértettem, így már tiszta! Köszönöm!
2012. dec. 9. 19:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Szívesen.:)
2012. dec. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!