Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Gerinc ferdülés ellen gyakorla...

Gerinc ferdülés ellen gyakorlatok?

Figyelt kérdés

elszeretnék kezdeni gyúrni, de nem tudom ez milyen hatással lenne a tartásomra, mert az orvos szerint gyógytornára kérne járnom....

szóval milyen gyakorlatokat tudtok amitől javul a tartásom??



2013. febr. 2. 14:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Gerincferdülésre nem ajánlott a konditerem, mert nagyon megterheli a gerincet, nekem legalábbis ezt mondták. Menj el gyógytornára, ott betanítanak neked has és hátizomerősítő gyakorlatokat, amiket otthon csinálhatsz aztán rendszeresen. Azzal ugyan hatalmas izomtömegeket nem kapsz, de rendesen megerősödsz egy idő után.
2013. febr. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

de épp ez az hogy azokra hogy tudnék edzeni??

nem akarok elmenni gyógytornára....

2013. febr. 2. 14:40
 3/10 anonim ***** válasza:
mi heti 3 gyogytornan egyszer kondiztunk :) igaz kis sullyal, de gepekkel, 14 evesen izgalmas is volt :)
2013. febr. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
de épp ez az nekünk max hetente/kéthetente 1x van gyógytesi és kb semmit sem csinálnak, és ha járnék akkor úgy gondolnám már eleget tettem az ügy érdekében és nem csinálnék semmit....
2013. febr. 2. 14:53
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja hogy iskolai gyógytornára gondolsz. Na arra én is jártam annó, és tényleg semmit nem ért, de ha elmész ortopédiára, akkor ott tudnak neked rendes tornára beutalót adni, abból elmész kb 10 alkalommal és utána otthon csinálod. Csak nem tudom, lehet ez csak 18 felett opció, kérdezz rá.
2013. febr. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
de sokkal egyszerűbb lenne ha valaki tudna mondani gyakorlatot és itthon eltudnám végezni. amúgy 16éves vagyok.
2013. febr. 2. 23:24
 7/10 anonim ***** válasza:

a fegyencedzést elkezdheted.

sokat merít a gerinctorna gyakorlatokból is,és gerinc problémával is a leglogikusabb választás.

vegyünk egy konditermi gyakorlatot az ülve/állva nyomást.

csinálod 50-70 kilóval,ami gyakorlat közben hosszirányban préseli össze a ferde gerinced és a porckorongod,tehát rossz és idő kérdése a komolyabb gond,nemhogy még javulás.

a fegyencben helyette kézenállásban végzett fekvőtámaszt kell csinálni,ami ugyanolyan hatékony,azzal a fontos különbséggel,hogy a gyakorlat közben nem terheled hosszirányban a gerincet.

a könyvben lévő híd gyakorlatok meg önmagukért beszélnek.

a gerincfeszítő izomzat megerősítésével elérheted,hogy a tested egyenes tartásába jobban besegítsen az izomzat és ne az egész terhet a gerincoszlop tartsa.

ha meg mindenképp a súlyzóban gondolkodsz,akkor a kettlebell ami segíthet,aminek a törzs megerősítése az elsőszámú célja.

fegyenc és kettlebell.

2013. febr. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7

köszi a választ

2013. febr. 3. 00:19
 9/10 anonim ***** válasza:
a semmit nem csinálnak, az mit jelent? mert pl. én pilatesre járok, és az pont a gerincre megy rá. nos, és az is úgy néz ki, mintha semmit se csinálnánk, pedig dehogynem. csak ugye, nem energetikus, csomó gyakorlatra azt hiszi a kívülálló, hogy tök könnyű, pedig a fenét.
2013. febr. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

KEdves kérdező... nem tudom, hány éves vagy, de te is tudhatnád, hogy a gerinced nem egyféle képpen ferdülhet és nem biztos, hogy csak ferde.


Nem tudnak neked mondani semmit, CSAK orvos, Menj el ortopédiára.

2013. aug. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!