Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásítani szeretnék, pár...

Szálkásítani szeretnék, pár kérdés lent?

Figyelt kérdés

1. Reggelire mehet túró? A zabkását miért ajánlja annyira mindenki? És hogy tudnám elkészíteni, egyáltalán egyem szálkásításkor?

2. Futás mellé gondoltam beütemezni súlyzós edzést, de szigorúan zsírégetés szempontjából, lány vagyok, és nem szeretnék széles vállakat, férfias karokat.

Hogy fogjak hozzá? Tudnátok konkrét gyakorlatokat írni/ linkelni oldalakról/videókról?

3. Edzés után tényleg kell enni? Nem fogom azzal visszaszedni az elégetett kalóriákat?


Egyenlőre ezek a kérdések merültek fel bennem, nagyon megköszönném hozzáértők válaszait :)



2013. márc. 9. 23:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Reggelire zabpehely kell és gyors fehérje, hogy befejeződjön a katabolikus állapot, ami azért lépett fel mert már azelőtt rég fogyasztottál fehérjét. a zabpehelytől meg nem fogsz meghízni ha reggel eszed. Nyugodtan edzhetsz úgy mint a férfiak, soha nem fogod naturálban elérni a férfias szintet, az agyonszteroidozott testépítő nők, akik évekig edzenek, még ők sem érik el mindig. tehát nyugodtan tolhatod olyan súlyokkal hogy menjen egy 10 ismétlés egyszerre. És igen, edzés után kell fehérje por, meg egy kevés dextróz is mehet.Válogass innen gyakorlatokat: [link] próbálj meg minden izomcsoportra edzeni, vállra is nagyon-nagyon fontos! (csúnya ha egy pici vállból kijön egy nagyobbacska kar) végezz egy izomra 3 gyakorlatot 3 sorozattal, de írok konkrétumokat, ha nem tudod kiválasztani.
2013. márc. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Az oldalt át fogom böngészni részletesen. A zabpelyhet hogyan kell elkészíteni?:D

És még egy kérdésem lenne. Van a nagy rúd, amire a súlyokat kell helyezni, és mellből kinyomni háton fekve. Az nekem is hasznos lenne? Egyszer próbáltam, de csak bedurrant a bicepszem, pedig én vékony, izmos karokat szeretnék. Ennek eléréséhez mit tanácsolnál?

2013. márc. 9. 23:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Túró inkább estére,lefekvés elött a kazein miatt(lassú felszívódású fehérje), de kizárólag sovány túró, minden körítés nélkül, ha megtudod enni emelem kalapom:)


A zabalás azért kell mert nem a semmiből tartja fent és építi a szervezet az izmot, szükség van elegendő fehérjére, CH-ra és némi zsírra is.


Edzés után meg tényleg kell enni, közvetlen edzés után ajánlott a fehérje+szőlőcukor(vagy vitargo, esetleg super carb fast), mert ilyenkor az izmok "kiürülnek" és gyorsan felveszik a tápanyagot.


bodybuilder.hu

Itt nézelődj.

2013. márc. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt a gyakorlatot fekvenyomásnak nevezik, és hát elég fura hogy a bicepszed durrant be tőle, az ugyanis nem dolgozik szinte semmit:) A bicepsznek ugye a kar behajlítása a szerepe, fekvenyomásnál meg a mellizom, a váll és a tricepsz dolgozik.

Amúgy úgy tudom hogy a nők 30 fokos padon szokták csinálni a fekvenyomást de ebben nem vagyok biztos,

2013. márc. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jaj bocsánat, akkor kevertem a bicepszet a tricepsszel :)

Amúgy nem tudom, hogy megy ez ,,hivatalosan", én egyszerűen csak besétáltam suli után az iskolai kondiba, és pár ,,Úgy se bírod felemelni" után fekve nyomtam párat, én szabályos fekvő helyzetben voltam. Szerintetek érdemes folytatni, ha csak bedurranok tőle?

2013. márc. 9. 23:35
 6/6 anonim ***** válasza:
A bedurranás a cél. de ne olyan súllyal csináld amivel megy kb 10 ismétlés, és ne nyomd teljes bukásig.
2013. márc. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!