Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A gyúrás gátol a növésben?...

A gyúrás gátol a növésben? (Testmagasság)

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha most vagyok pl: 172 cm 16 évesen ha most elkezdem a kondit akkor nem fogok "megállni" a növésben? vagy csak lassabban?

2013. márc. 15. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem fogsz megállni a növekedésben és zsugorodni sem fogsz.
2013. márc. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem fog megállni, se lelassulni a növekedés.
2013. márc. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Nincsen olyan értelemben belekódolva a sejtjeidbe a növekedés, hogy "te akármit csinálsz, 182 cm leszel", a tevékenységeid befolyásolják a testmagasságodat. Csak egy "alap kódot" kapsz, ami egy kb. magasságot jelent, illetve azt, hogy mennyi ideig fogsz nőni.

Ha kosarazni, úszni, vízilabdázni jársz, akkor magasabbra nősz, mintha nem tennéd (nem megyek bele, hogy élettanilag miért, mert nem akarok oldalakat írni). Ha gyúrsz, az attól függően, mennyire komolyan csinálod, hátrányosan befolyásolja a növekedéseket. A jól fejlett, kötött izomzatot értelemszerűen nehezebb nyújtani (mármint a szervezet számára, új sejtek beépítésével), ezért a végső testmagasságod kevesebb lesz, mintha nem gyúrtál volna.

Természetesen ezt ne úgy értsd, hogy ha jól fejlett bicepszed lesz, akkor egy centit se nősz, természetesen itt is vannak ésszerű határok. De ha Schwarzenegger-szintű izomkolosszussá akarod képezni magad, de nőni is akarsz, akkor inkább várj még pár évet.

2013. márc. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én pl. amikor elkezdtem edzeni meg is nyúltam...
2013. márc. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!