Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítés! Endomorph testalka...

Bloodwayne kérdése:

Testépítés! Endomorph testalkatú vagy, szeretnék izmot növelni, de van rajtam kb 10kg zsír felesleg. Szóval kardio plusz sulyzós edzés mehet? Tömegnövelőt vagy fehérjét szedjek? Creatint szedhetek?

Figyelt kérdés
azt olvastam, hogy a fehérjétől nem nőhet nagy mértékbe az izmunk, de a tömegnövelőtöl igen... de a tömegnövelőtöl meg tovább hízok.. szóval? meg creatint szedek attól elhízhatok? meg a creatinnak milyen hatása van? kaját ne mondjatok meg ilyesmiket, mert azzal tisztába vagyok.. heti 3szor sulyzózok de most lehet felemelem majd 5re 1éve kezdtem..

2013. máj. 11. 13:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem, sajnos semmivel nem vagy tisztában.

Izomnöveléshez kalória pluszban kell lenned, de az zsírosodással is jár, főleg endomorfnál. Zsírleadáshoz pedig kalória deficit kell, akkor meg nem építesz izmot.

10 kg felesleggel nem kellene tömeget növelned, hanem add le a nagyja zsírt, majd óvatos tömegnövelő étrenddel kezdj el izomtömeget növelni, kevés kalória plusszal.


Tehát ez qrvára nem egy tápkiegen fog múlni, hanem az egész napi étrenden, aminek a tápkieg csak egy része.

Akár tömegnövelővel is lehet fogyni, ha nem megy mellé elég kaja és kalória pluszban vagy, vagy fehérjétől is hízol, ha túl sok megy. Szóval ne mvagy vele tisztában még.


És még egyszer, hogy el ne felejtsd:

Egyszerre nem tudsz fogyni (szálkásodni) és izomban pedig nőni naturálban, mivel különböző étrend kell hozzá. Az egyikhez szálkásító diéta (kalóriadeficitet jelent energetikailag) szükséges, az izomnöveléshez pedig tömegnövelő étrend (kalória plusz).

2013. máj. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
de, ha a tömegnöveléshez kalória kell meg szénhidrát, akkor mire kell a fehérje? TUdom h a fehérje építi az izmot.. szóval aki szed tömegnövelőt annak mellé kéne még fehérjét is szednie, mert uygebár a tömegnövelőkbe kevés a fehérje..
2013. máj. 11. 13:35
 3/19 anonim ***** válasza:

a jobb tömegnövelőkben van annyi fehérje, amennyi kell, kb 30-35%. De látod megint a tápkigre hegyezed ki a kérdést pedig ez jóval összetettebb kérdés. Neked endomorfként napi kb 4g x ttkg szénhidrát kell, úgy számold ki, hogy ez edzés utáni tömegnövelővel sem legyen több. De szerintem neked szálkásítani kellene ennyi zsírral.


Szálkásításhoz kell 2,5-3g x ttkg fehérje és 1-2g x ttkg ch.

Tömegnöveléshez pedig 2g x ttkg fehérje és 4-6g x ttkg ch, neked elég kevesebb is.

2013. máj. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
szálkásításhoz olyan sok szénhidrát kell?? én szedtem max napi 30gramm szénhidrátot azt is rízsből.. amúgy 1éve 94kg voltam nem kardióztam lementem 82kgra szedtem fel izmot is mostmár megy pl fekve 90kg is.. de még mindíg sok rajtam a zsír.. és egyébként a kreatinnalmizu? azt szálkásításnál szedhetem? és ha leszálkásodnék és vennék egy jó kis fehérjét pl carvinort és azt tolnám zabbal meg rizs + fél 3-4dkg csirkemell az jó lenne?
2013. máj. 11. 13:45
 5/19 Dogmatix91 ***** válasza:
Valamit nagyon elszámolhattál ha 30g szénhidrátot számoltál, vagy nem vagy normális. Fehérje port szálkásítás alatt is ehetsz, sőt szálkásítás alatt alapból nagyobb mennyiségű fehérjét kell bevinni az izommegmaradás végett. Kreatin leginkább tömegnövelésnél használatos kiegészítő.
2013. máj. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

3-4 deka csirkemell az csak 30-40g. Az lóf@sz. Gondolom hogy 300-400grammot akartál írni, ami 30-40 deka.

a kreatint inkább hagyd meg tömegnöveléshez, amikor több lesz a ch beviteled. Persze lehet használni diétában is, ad egy kis energiát.

2013. máj. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

miért számoltam el? minnél kevesebb szénhidrátot szedek annál jobban fogyok.. most 4hét alatt fogytam vagy 6kg

30-50gramm szénhidrátot ettem naponta vagy 120gramm fehérje kíséretébe.. reggel rízst ettem csirkemellel délbe csirkemell +sali este meg sali vagy semmi.. ezzel mi a baj?

2013. máj. 11. 14:07
 8/19 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy heti 1kg-nál nagyobb fogyás izomvesztéshez vezet, annak meg mi értelme?
2013. máj. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Egyébként azt meg sosem értettem, hogy ha valaki ilyen biztos magában, hogy jól tudja a dolgokat akkor minek kérdez? Úgysem hiszel nekünk, akkor kár válaszolnunk.
2013. máj. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
De hiszek, csak azt akartam megtudni ha izomtömegnövelőt szedek meg szénhidrátba dús kaját eszek, akkor csak az izmom nő vagy zsírosodok is.. mert, a tömegnövelőkre rá van írva h nem zsírosít.. szóval ha edzek akkor izzadok szóval zsír is ég el, de akkor most miért nem lehet egyszerre zsírt is égetni meg izmot is növeszteni? Ha meg úgy van ahogy említetted, hogy a tömegnövelőkbe megvan a kellendő fehérje.. akkor csak azok szedjenek fehérjét akik fogyni akarnak, mert csak arra jó?-szerintem nem így van és szerinted se ez meg így ellentmondásos történet lesz..
2013. máj. 11. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!