Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » El tudnátok indítani a megfele...

El tudnátok indítani a megfelelő irányba az alábbiak alapján?

Figyelt kérdés

Kimondottan vékony srác vagyok, 23 éves, sosem igazán sportoltam nagyon aktívan, egészen más dolgok kötöttek le mindig. Ez nem jelenti, hogy csenevész alkatom volna, elég széles vállaim vannak, és jó arányaim, némi izomzat viszont rám férne. A barátnőm a motivációm, mert tudom, hogy ha kívánhatna valamit a testemmel kapcsolatban, akkor azt szeretné, ha egy _picit_ izmosabb lennék.


Abban szeretnék segítséget kérni, hogy milyen módon tehetnék szert egy egészséges izomzatra. Semmi látványosra nem gondolok, mindössze azt akarom elérni, hogy egészséges, kiegyensúlyozott embernek nézzek ki (és az is legyek), mert most a vékonyságom kicsit betegesnek tűnik, amint egy napig nem eszem rendesen.


Ha van rá mód, akkor valahogy magánúton oldanám meg az edzést, nem szeretnék konditerembe járni, feszélyez a gondolata, és nem motiválnak a gépek. Legszívesebben úsznék, de arra sajnos nem lesz időm rendszeresen. Milyen lehetőségeim vannak? Itthoni edzés szóba jöhet? El lehet érni eredményeket vele? Ha igen, milyen módszerrel, és milyen idővel kell kalkulálnom, mikorra fogom látni legalább egy kicsi eredményét? Utóbbi azért fontos, mert sikerélmény nélkül félek, hogy hamar ráunok.


Köszönök minden iránymutatást, teljesen laikus vagyok, jöhetnek a teljesen alapok is.



2013. máj. 27. 22:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Igen, így is nézhet ki jobban az ember, ha nem riad meg a munkáktól + bicajozik, úszik stb és persze a kajára is odafigyel. De erősen genetikafüggő. Van aki nulla mozgással is viszonylag jó alkatú és van akinek a sok mozgás ellenére sem lesz jó formája. Azért a genetika behatárol, persze lehet javítani a dolgokon.
2013. máj. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

A genetikával nálam nincs probléma, mondták már, hogy úgy nézek ki kicsit, mint aki sportol, pedig egész nap a gép előtt ülök. :P Azt írtam is, hogy a vállaim kimondottan szélesek, jók az adottságaim, az egyetlen probléma az, hogy mindez egy számmal vékonyabb kivitelben, mint amilyenben látni szeretném. :D


Ha a bicózás, munka, alkalmankénti úszás, ilyesmi tud elég hatékony lenni, hogy ezt az egy számot magamra szedjem, akkor abba sokkal több időt és energiát tudok belefektetni, mint a célirányos edzésbe. Ha ebbe az irányba indulnék, mire figyeljek oda mindenképp? (A kaját jegyeztem.)

2013. máj. 28. 15:07
 13/18 anonim ***** válasza:

Ha már több időt fektetsz a bicajozásba, úszásba, akkor az már szinte célirányos edzés. Arra figyelj, hogy azért heti 3-4 edzés legyen és persze megfelelő fehérjebevitel, kevés cukros, illetve fehér lisztes kaja.

És ha mégsem éred el a célod, akkor végezhetnél akár súlyzós edzést is vagy ugye a fegyencedzés sem rossz.

2013. máj. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat neked és a többieknek is. Nektek talán elképzelhetetlen, hogy ne mozogjatok, de nekem egyelőre baromi embertpróbáló feladat meglépni az első lépéseket. Rajta vagyok az ügyön! :)
2013. máj. 28. 15:18
 15/18 anonim ***** válasza:
okés, akkor jó edzést! :)
2013. máj. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2013. máj. 28. 15:33
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló gondokkal küzdöttem, de nőként. Annyi a párhuzam, hogy te a vékony alkatod miatt, én meg a tesztoszteron mennyiségi hiánya miatt izmosodok nehezen.


Azzal kezdtem, hogy reggelente nem lifttel mentem fel az irodaházban a 8-on levő irodába, hanem lépcsőn. Első héten leizzadva, lihegve, pár perc késéssel értem be, frocliztak is a főnökeim :)

Utána esténként 10 percet rászántam szabad súlyos edzésre. A 10 perc semmi, a rendszeresség kihívás. Hetente emeltem 10 perccel. Pszichésen így könnyebb volt átállni.


Aztán hétvégente kijártam görkorizni, bringázni (előtte inkább aludtam napközben, mert pont a sport hiánya miatt állandóan fáradt voltam).


Egy hónap után tarthatónak tűnt a tempó, ekkor már edzőterembe is eljártam hetente.


A fizikai részét jól leírták, a pszichésnél fontos: ne tűzz ki túl nagy célokat. Úgy könnyű elbukni és csalódni. Inkább kezdj kevesebbel és ha megjött a motiváció, akkor emeld az időt/terhelést.

Nekem az is örömet okozott, hogy az első héten úgy mozogtam, mint egy robot, mert mindenhol izomlázam volt. De éreztem, hogy legalább történik valami a testemmel, egyfajta pozitív visszajelzés volt, hogy végre nem csak az egy helyben ülés tölti ki a napomat.


Fittebb is lettem, kevesebb kávét iszok, nem akarok már délelőtt felborulni az álmosságtól. Sőt, az alvásigényem is csökkent kb egy órával. A hangulatom pedig SOKKAL jobb!! Nem utolsósorban: mérleg szerint 2 kg plusz, tükör szerint 5 minusz. Jött fel izom és ment le valamennyi zsír - fél év távlatából ez az eredmény.


Ha rögtön konditeremmel kezdek és néha kihagytam volna fáradtság/lustaság miatt, szerintem visszaesek az "ah, fuck this shit, I'm out" állapotba és hagyom a fenébe az egészet a rossz tapasztalat miatt.


Hetente oszd le: ezen a héten biciklivel mész munkába/lépcsőn mész fel/kihagysz pár megállót a busszal/napi X fekvőtámaszt vagy bármit megcsinálsz. Aztán hetente emeld az adagot, míg el nem jutsz odáig, hogy heti 1, aztán 2, majd esetleg három alkalommal lejutsz konditerembe is. Néhány izomcsoportra tényleg gép kell, de kezdésnek bőven jó a kézisúly és a gravitáció.

Fokozatosan csinálj mindent, nagyobb lesz a siker!

2013. máj. 29. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes beszámolódat a folyamatról. :)
2013. máj. 29. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!