Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kifejtenétek nekem egy apróság...

Kifejtenétek nekem egy apróságot a szénhidrát napi beviteli mennyiségével kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szóval olvasgattam kicsit, és tökre megzavarodtam. Szeretnék izmot építeni. Minden napra adott x mennyiségű szénhidrát, amit úgy lövök be, hogy kalóriapluszban legyek, de ne hízzak heti fél kilónál többet. Ezt sikerült megértenem. Azt is, hogy a súlyzós edzést követő ital tartalmaz gyorsan felszívódó szénhidrátot, valamint az azt követő étel szintén nagy mennyiségű, ugye ezúttal összetett szénhidrátot. Ez mind hasznosul, ugyanis az izmok visszatöltésére fordul. Nah, itt akadtam el, ugyanis ha a logikát követem, nem lehet belőni minden napra ugyanazt a mennyiségű szénhidrátot. Ha ez az edzést követően hasznosul, akkor súlyzós napon lényegében több szénhidrátra van szükségem, pont annyival, mint amit az edzés utáni ital és étel tartalmaz. Vagy nem?


Tegyük fel, hogy egy nap szükségem van 400 gramm szénhidrátra ahhoz, hogy a mindennapi teendők mellett enyhe kalóriapluszban maradjak. Súlyzós napon, edzés után teszek 50 grammot az italba, aztán megeszek még 100 grammot ételből. Ha ez a visszatöltésre fordul, akkor ezt

a 400 grammon felül kell bevinnem, ugye? Tehát pihenő napon 400, súlyzós napon 550 grammot.


Bocs, ha kicsit hosszúra sikerült, de szeretnék világosan látni. Ha tévedek, és súlyzós napon is a 400 grammos beviteli érték áll fenn, akkor javítsatok ki, és kérem, írjátok meg, hogy miért. Köszönettel, egy lelkes kezdő.



2013. jún. 8. 17:59
 1/2 Archi^^ válasza:
Úgy van ahogy gondolod, edzésnapon több szénhidrát kell.
2013. jún. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én még tovább bonyolítanám.


Edzés napokon az anabolikus hatás miatt edzés után kell szénhidrát (nem kell 50g, de mindegy).


Az összes többi napon elég lenne annyi, hogy kalóriapluszban legyél. Azaz a zöldségekkel megevett 40-80g!! Plusz sok zsír és fehérje, amik fontosabb tápanyagok + energiát adnak. És akkor kevesebbet zsírosodsz, kevésbé leszel cukorbeteg.


Én az edzéstől függetlenül megevett SOK szénhidrátnak nem igazán látom értelmét. Magas inzulinszint jó edzés után, testépítéshez. Na de pihenő napokon minek? Nyilván regenerálódás közben is szerephez jut a magas inzulinszint.. kérdés hogy mekkora jelentősége van.


Elfogadjuk hogy edzés után igazán hasznos a fehérje és CH pótlás, s nem csak megszokás hogy ezt kell enni.


Vajon pihenőnapon is fontos hogy tömegelés alatt magas ch bevitel legyen? Merthogy jónak biztos nem jó, lehet-e fejlődni megfelelő ütemben nélküle? Komoly kérdések.

2013. jún. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!