Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy kezdjek bele a mozgásba?...

Hogy kezdjek bele a mozgásba? Eddig a tesiórán kívül semit nem mozogtam, de elhatároztam hogy teszek alamit az alakomért!

Figyelt kérdés
Szégyen, nem szégyen, a 7 kilós egykezes súlyzó is kifáraszt 10-10 után. Kisebb meg nincs itthon. Nem vagyok megelégedve magammal. Kövérnek is tartom magam, nem súlyra, kinézetre. Ezért akarok kicsit edzeni hogy jobb erőbe legyek, meg jobban nézzek ki. Hogy kezdjek bele? Annyira idétlen vagyok, a felülés, hasprés se tudom hogy szabályos. 15/f vagyok.
2013. jún. 17. 22:33
 1/8 anonim válasza:

Először kezdhetnéd például futással. Én is így voltam ezzel a dologgal, így egy nap elkezdtem futni és már 2 hét után látszott egy kis változás (minden nap kb. 1,5-2 km az egész). Aztán naponta fekvőtámasz, abból sem töménytelen mennyiséggel csak amennyit meg tudtam szabályosan csinálni.

Próbáld ki ezeket és ha már úgy érzed, hogy nem már nem fáraszt annyira növelj egy picikét a tempón.

Remélem tudtam segíteni!

2013. jún. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ja, bocsánat, azt kihagytam hogy nem tudok futni, mert a térdem nem bírja. Ma is csak 1 km-t bírtam. Pedig futni szeretnék. Fekvőzni nem tudom, hogy kell. Én csinálom, de szerintem az nem jó. De előbb az kéne, hogy bírjk valamit. NEm bírom az ilyet. Nem bírom el a saját súlyom.

De azért köszönöm a választ, valamit segített. :)

2013. jún. 17. 23:48
 3/8 anonim ***** válasza:

Konditerem. Ott vannak súlyok egészen 1 kilótól :D

Meg egy csomó gép, amin a testsúlyodnál sokkal kisebb, 5 kilótól kezdve edzhetsz.

2013. jún. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hány kilós és milyen magas vagy?
2013. jún. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kovpet ***** válasza:

Vagy járj le konditerembe (ahol van edző, aki elmond mindent), vagy ha ezt nem tudod vagy nem akarod megtenni, akkor pont neked való a Fegyencedzés című könyv.


Lényeg, hogy fokozatosan kezdj bele akármibe is, mert egyébként megsérülsz és elmegy a kedved az egésztől.

2013. jún. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

183 cm, és 70-75 kg. Attól függ mennyit eszek, mikor mérem magam. A környéken nincs kondi, nem is tudom hol van, meg nem is szívesen adok ki érte havi több ezret.

Fegyencedzéshez is kellenek rudak meg ilyenek.

2013. jún. 18. 16:15
 7/8 kovpet ***** válasza:

"Fegyencedzéshez is kellenek rudak meg ilyenek."


Olvasd el a könyvet...

2013. jún. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 abrakadabra1928 ***** válasza:
Ha ennyire nem vagy magaddal megelégedve akkor tegyél ellene! Ne csak panaszkodj, hogy ez így nem megy, meg ez úgy nem megy. Én is úgy kezdtem el, hogy egy normális fekvőt se tudtam lenyomni. Azzal a 7 kilóssal pedig súlyzózzál csak, csinálj kevesebbet és abból többet, a neten rengeteg gyakorlat van egykezes súlyzóval mindenféle izomcsoportra, vagy vegyél pl. a decathlonban egy súlyzókészletet, egyáltalán nem drága és csak egyszer kell kifizetni. Szóval azt tanácsolom, hogy gyűrjed azokat a fekvőket, és az egykezes súlyzós gyakorlatokat. A felülés meg a hasprés is menni fog, ha sokat gyakorlod és nem adod fel. Ha jól akarsz kinézni akkor meg kell érte szenvedned, de gondolj arra, hogy sikerülni fog, én drukkolok!
2013. jún. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!