Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fogyni szeretnék, de hogy?

Fogyni szeretnék, de hogy?

Figyelt kérdés

Üdv. 18 vagyok, 125 kg kb. Tavaly nyáron már értem el egy nagy fogyást erről a súlyról(102-re), de visszaszedtem 1 év alatt, hála istennek... Most más tervem van: szeretnék venni egy futógépet, amivel bármikor, bármely nap tudnék futni itthon. Ez azért lenne jó, mert a legközelebbi konditerem is 20 km-re van és annyi biciklizést nem bírok ki.


Mit kell változtatnom az étrendemen?

120 ezer forintért lehet kapni olyan futógépet, ami elbír? Mert én csak 100kg-ig bírókat találtam ebben az árkategóriában. Baj, ha 120kg-al állok rá?


Mit kéne ennem? Csak banán elég? Mert tavaly azon éltem és egy kis csirkehúson.


Továbbá még mit kéne tennem? Csak fogyni akarok, erősíteni nem.


2013. jún. 22. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Ilyen súllyal egyáltalán nem kellene futnod. Ha mindenképpen szobában akarsz edzeni, akkor a szobabiciklit ajánlom, vagy az ellipszis trénert. Fogyás közben érdemes fehérjedúsan táplálkozni, hogy minél kevesebb legyen az izomvesztés. És bármilyen furcsa, némi zsírra is szükség van. Szóval a csak banán semmiképpen nem jó, igyekezz színesen táplálkozni fogyás közben is.
2013. jún. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Miért nem kéne futnom ennyi súllyal?
2013. jún. 22. 18:47
 3/6 A kérdező kommentje:
Vagy pl. ebben a melegben így is izzadok mint egy ló, klímát direkt nem kapcsolom be. Ezzel is fogyok, vagy ez a nagy meleg és a futópad jobban fogyasztana?
2013. jún. 22. 18:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Attól, hogy izzadt még nem fogysz! Miért nem kell futnod? Szerintem neked a futás eléggé megterhelő (a súlyod miatt gondolom), és diéta mellé aerob edzés kell. Arról azt kell tudnod, hogy minimum 40-50 perc legyen és a pulzusod olyan 130 körül mozogjon. A futással már felmennél 130 felé és akkor az már nem aerob edzés, hanem kardió, ami nem jó zsírégetésre.
2013. jún. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Aerob edzéses én sétálni, vagy lassan kocogni szoktam, amivel tudom tartani a 120-130-as pulzust.
2013. jún. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A térdeid miatt nem javaslom a futást.
2013. jún. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!