Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzéstervben tömegelésnél...

Markovics kérdése:

Edzéstervben tömegelésnél csuklyára külön fontos edzeni? Vagy nem? és ha igen akkor egy héten hányszor? és hány gyakorlat?

Figyelt kérdés
2013. júl. 4. 19:30
 1/1 Lac edző válasza:

Szerintem nincs olyan, hogy tömegelő edzésterv és nem tömegelő. A testépítés az izomméretnövelésről szól, nincs izomméret csökkentő edzés, tehát minden edzés legalább izommegtartó kell, hogy legyen.

Éppen ezért mivel minden vázizmot megnövelünk nyaktól lefele (sőt, sokan a nyakat is) a csuklyásizom, pontosabban trapézizom (ez az anatómiai neve) is beletartozik.

A trapézizom egy elég nagy izom, a széles hátizom után a legnagyobb, kiterjedtebb, mint a mellizom, csak nem olyan vaskos.

3 része van, ebből kettőt viszonylag jól meg lehet edzeni a hátgyakorlatok során, a felső része a "csuklya", amit vállvonogatással szoktak megedzeni.

Én azonban javasolni szoktam a két másik rész külön megedzését is, ugyanis az emberek nagyrészének le van maradva, és ezek megedzésével a hát közepe nagy vastagságra, és jobb kinézetre tesz szert.

2013. júl. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!