Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Magas vérnyomásra szedhetek...

NotoriusBIG kérdése:

Magas vérnyomásra szedhetek 100% Proteint?

Figyelt kérdés
hello. elég magas a vérnyomásom szedek rá több gyógyszert is. ihatok edzéshez 100% Proteint vagy inkább hanyagoljam? gondolok itt a 100% Whey Protein Professional
2013. júl. 13. 00:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Elméletileg nincs negatív kapcsolat, tehát igen. De kérdezd meg az orvosod vagy egy dietetikust.
2013. júl. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen. Ne edzéshez igyad, hanem edzés után.

Viszont azt nem tudom, hogy magára az edzésre mit mondana az orvos... Az egy nehezebb kérdés, mint a fehérje kérdése.

2013. júl. 13. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet kissé fura és szubjektív lesz a véleményem, de magas vérnyomás mellett először azon gondolkoznék, hogy milyen táplálkozási és életmódbeli módszerekkel lehet rendbetenni, aztán lépnék csak a speciális edzés (testépítés) mezejére.
2013. júl. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A proteinnek nincs kapcsolata szerintem a magasvernyomashoz, az nem NO fokozo, viszont abbol epul az izom. De egyetertek, nem tudom, hogy magas vernyomas mellett szabad e edzeni...
2013. júl. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az edzést sportorvossal kell egyeztetni. Én feltételeztem, hogy ez már megvolt. Sok gyakorlat jár erős haspréssel és vérnyomásemelő hatással, amiből baj is lehetne.
2013. júl. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Lenne egy ironikus válaszom is: vérnyomásprobléma mellett nem jó edzeni. Pihenni kell, had meszesedjenek az erek, hiszen a vérnyomásbetegségek jellemzője hogy kezelés nélkül, mozgásszegény életmóddal csak romlanak (ez a rész igaz).


Jógáznék és taichiznék súlyzós edzés mellett (ez a rész sem irónia).

2013. júl. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Aczél!

Nyilván mozogni kell, mert anélkül csak szarabb lesz, de azért az nem egy elrugaszkodott gondolat, hogy az igen erőteljes megterhelést nyújtó súlyzós edzés kérdését azért vesse fel az orvosánál...

Ha az úszásra kérdezett volna rá, akkor nem kezdek el problémázni, de azért a súlyzós edzés más kategória.

2013. júl. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyet ertek, en nem tudbnek ugy edzeni, hogy nem adok bele mindent. Az ugy nem edzes, es eredmenye sincs... Nekem ilyen gondom nincs, de meg igy is neha elszedulok edzes kozben az erolkodestol.
2013. júl. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jogos.

Akkor mostantól figyelek 1-lábas guggolásnál, ami vélhetően nem vérnyomásbarát gyakorlat.

De, a magasvérnyomás betegség nem merev (meszes) érfalak mellett veszélyes? Tehát a megterhelő edzés is. Mindegy, fiktív a téma én a keringési rendszer és a vérnyomás tudatos karbantartása mellett állok. Éljen a Vér Párt!

2013. júl. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!