Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzés utáni turmix! Mit...

Edzés utáni turmix! Mit javasoltok? (Többi alul)

Figyelt kérdés

190cm magas vagyok 97kg. Egy héten 3 súlyzós edzésem van, tömeget szeretnék növelni.

Edzés napokon reggel és edzés után 1-1 adag 100% Whey Protein Professionalt iszom. Szünet napokon csak reggel iszom a fehérjét. De kellene valami szénhidrát is edzés után, én szőlőcukorra vagy malto-ra gondoltam kb 30-40g-ra! Reggel pedig kb. 100g zabpelyhet ennék a fehérjémmel keverve. Esetleg még lefekvés előtt egy adag BCAA X-Press is szóba jöhet. Ez így jó lenne? Vagy mást javasoltok?



2013. júl. 18. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Testzsírszázalékod?
2013. júl. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
T_A = Ennyire nem mentem bele a részletekbe, de azt tényleg kihagytam hogy könnyen hízó alkat vagyok, és hason van a zsír felesleg inkább. De semmiképpen sem vagyok kövér! Elég magas vagyok.
2013. júl. 18. 21:14
 3/9 dirtboy ***** válasza:

nem jó,1adag fehérje 97kilós testsúlyhoz edzés után nagyon kevés.

1adagban van kb 22g fehérje,edzés után pedig kéne 0,5g/tskg.

tehát legalább két adag kéne hogy el legyél látva rendesen fehérjével.

2013. júl. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nézz utána a testzsírszázalékodnak. Ha van felesleged akkor az ilyen tömegnél sok lehet.
2013. júl. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
dirtyboy! Köszi! Akkor innentől edzés után duplát iszom!
2013. júl. 19. 10:59
 6/9 A kérdező kommentje:

T_A = 45%-os a testömeg indexem! Kiszámoltam.

[link] --> Ez alapján kiszámoltam hogy edzés után ~54g szénhidrátot kellene bevinnem! Carb F-re gondoltam, de valahol írják hogy a könnyen zsírosodóknak Carb-S kellene. Szerinted? Én Carb-F-re szavaznék.

2013. júl. 19. 11:02
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi az hogy 45%-os a BMI-d ?? :OOO

[link]


Testzsír mennyi lehet?

2013. júl. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy digitális mérleg is kb megmondja a testzsírt.. ha 20 felett van, akkor edzés után sok szénhidrát nem igazán kell.
2013. júl. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
T_A= Én ezzel számoltam: [link] Itt jött ki az hogy a testzsír százalékom 45%, a zsírtömegem 45 kg, a zsírmentes testtömegem pedig 54kg. Amit te küldtél az 26,87-re jött ki. Most akkor mi legyen? :DDDDD
2013. júl. 19. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!