Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fegyencedzés edzésterv segítsé...

Fegyencedzés edzésterv segítség? Hogy párosítsam az izomcsoportokat?

Figyelt kérdés

Lassan 1 hónapja nyomom, 2-es szinten vagyok már húzódzkodásból, guggolásból.

Eddig így edzettem:

A nap: fekvő, húzódzkodás, ujjbegyes fekvő, függeszkedés

B: has, guggolás, vádli

hétfő-szerda-péntek: A

kedd-csüt-szombat: B

vas: pihenő.


most, hogy nehezednek a gyakorlatok, érzem, hogy egy edzésen belül nagy a terhelés, túlságosan kifáradok (szerintem ez nem túledzettség).

hogy párosítsam össze a gyakorlatokat, hogy A és B nap is legyen felső- és alsótest edzés?

tehát pl fekvő + guggolás egy nap, az jó szerintetek? ilyesmire gondoltam.


nem tervezek később is heti 6-ot edzeni, de most ráérek, és még viszonylag könnyűek a gyakorlatok.


köszi a segítséget.



2013. aug. 5. 16:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Sok lehet a heti 6 edzés. Eloszthatod máshogy is, pl:3 részre bontod fel az izomcsoportokat: push/pull/legs.

azaz A nap a nyomó nap: mell-váll-tricepsz, B nap a húzó nap: hát-bicepsz és a C a láb nap. Majd 1-2 nap pihi és ismételed. Vagy hétfő:A, kedd:B, szerda:pihi. csüt:C, péntek:A és következő héten B nappal kezded.


Sokféleképpen el lehet osztani, de a könyvben egyébként vannak edzéstervek is.

2013. aug. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!