Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit jelent az hogy betölteni?

Mit jelent az hogy betölteni?

Figyelt kérdés

Youtube-on nézetem videót testépítőkről, akik verseny előtt "betöltenek" pár nappal.

De mondanak olyat is, hogy nem sikerül rendesen betölteni neki verseny előtt akkor nem tudja elérni a számára kitűzött eredményt.


(ez már úgy régebb óta érdekelt, de most hogy láttam a videót eszembe jutott, és gondoltam megkérdezem hátha valaki tudja.)


2013. aug. 6. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Szénhidráttal történő visszatöltést jelent. A verseny előtti hetekben sok testépítő szinte nulla ch-n van, így ellaposodnak az izmok, mivel az izmok szénhidrát raktárai (glikogén raktárak) kiürülnek. A verseny előtti, illetve a verseny napján történő ch töltéssel elérik ,hogy az izomsejtek újra glikogénnel telítettek legyenek és a betöltött ch még a bőr alatti kis vizet is bevonzza az izomsejtbe, így feszes, telt, száraz versenyforma lesz a színpadon.
2013. aug. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi Monetez, mindenre gondoltam de a szénhidrát meg sem fordult a fejemben...


ment a kéz :-)

2013. aug. 6. 13:44
 3/4 A kérdező kommentje:

*Monetez*


Montez (írni se tudok már ilyen melegben)

2013. aug. 6. 13:46
 4/4 anonim ***** válasza:
:)
2013. aug. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!