Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A lenmagolajat gyerekeknek...

A lenmagolajat gyerekeknek nem ajánlják kéksav tartalma miatt, ellenben felnőtteknek ajánlják, most akkor mi a helyzet ez ügyben?

Figyelt kérdés
Ha egy gyerek nem viheti be, merthogy mérgező, akkor nekem miért ajánlott?

2013. aug. 19. 00:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Eddig ezt felnőttekre vonatkoztatva csak a gyógyszertantanáromtól hallottam több mint egy évtizede. Más forrásból komoly veszélyről semmit.


Egy csecsemő metabolizmusa más mint egy felnőtté. Methemoglobinémiát is nehezen csinálsz felnőttnél úgy ahogy egy gyermeknél. Lenmagolajat enni felesleges de nem veszélyes egészséges felnőttnek.

2013. aug. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Testépítők előszeretettel cuppantgatják, csak azért kérdezem :D
2013. aug. 19. 03:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Divat. A kenderolaj is jobb.
2013. aug. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mert nincs benne annyi cián, hogy egy megtermett 80 kilós testépítőnek bajt okozzon. Kis mennyiségben nem gond, nem okoz krónikus problémákat.
2013. aug. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ezt az okosságot találtam neten:


Lenmagolaj vs. Halolaj


A lenmagot kéksav tartalma miatt ne fogyasszuk, a halolajat meg higanymérgezés miatt... tökjó. Mindig van valami :D Egyébként ezt az érvet találtam:

Mindkettőnek más-más jótékony tulajdonságai vannak.

A lenmagolaj és a halolaj egyaránt tartalmaz omega-3 zsírsavakat, de amíg a lenmagolajban rövid láncú omega-3 (alfa linolénsav), a halolajban hosszú láncú omega-3 (EPA és DHA) van.

A len ebből a szempontból egyedülállónak számít, mivel egyéb élelmiszerekben (pl. szójában, tengeri halakban) sokkal kisebb mennyiségben fordul elő ez a zsírsav, így tehát a len számít az omega-3 zsírsav elsődleges forrásának.

2013. aug. 19. 16:24
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem (nem, az én legutóbbi utánajárásom alapján) az állati eredetű Omega3 (hal) jobb.


A tengeri halak nehézfém tartalma valóban aggályos lehet, a lenolaj kéksav tartalma.. még mindig nem káros kis mennyiségben, felnőtt embernek.

2013. aug. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na várjatok :D:D Most találtam egy állítólag MÉÉG jobbat :D RÁKOLAJ! :P Állítólag ez mindegyiknél jobb! Na akkor most mi a helyzet? :D
2013. aug. 19. 18:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Tényleg jobb, úgy néz ki.
2013. aug. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!