Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Külső és belső combot hogy...

Külső és belső combot hogy formáljak? Túlságosan "körte" alakom van

Figyelt kérdés

(lány vagyok.:))

Pilatesezem, de gondoltam biztos vannak itt páran, akik tudnak adni még pár tippet - amiért nagyon hálás lennék.:)


2013. aug. 19. 17:41
 1/7 Osynho ***** válasza:
Mit értesz formálás alatt? Fogyni, VAGY izmosodni szeretnél? Táplálkozásod milyen?
2013. aug. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Összekevered a szezont a fazonnal. Formásodást írsz (ami nem laikusoknak izomnövelést jelent), de a körte alakból sejtem, hogy inkább azt szeretnéd, ha karcsúsodna a combod.

Íme a hogyan:

Nincsen helyi fogyás, aerob edzés kell heti 3-4-szer mellé szálkásító étrend, ha nem jön be a testépítők étrendje, akkor is az a lényeg, hogy kalória deficitben legyél, ne egyél tartósított, feldolgozott kajákat, csak sovány húst, tojást, zöldséget és gyümölcsöt, zabpelyhet meg sok vizet.

2013. aug. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nincs jó hírem, ha fogyasztani akarod:

Nincs helyi zsírégetés. Nem tudod célzottan fogyasztani a tested egy részét. Nincsenek helyi fogyasztó gyakorlatok. Mindenkinél genetikailag kódolt, hogy ki, honnan, milyen ütemben tud zsírt leadni. Szálkásító diéta kell és heti minimum 3-4, 40-50 perces aerob edzés, pl kocogás, bicaj.

2013. aug. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Fogyni is szeretnék meg izmosodni is!:D


Még 1-2-3 kg felesleg van rajtam, az természetesen szinte mind a combomon...:D

Kicsit már striás is:(


Mostanában főleg fehérjét eszem, zsírcsökkentett joghurtot (teszek bele fokhagymát és ebbe mártogatok nyers zöldségcsíkokat), csirkemellet, kis pulykát, mondjuk ma rizst is ettem, de sok (nyers) uborkát, répát, salátát, zeller szárat, almát, barackot, dinnyét, főtt brokkolit, stb. is eszem.

Néha becsúszik 1-1 szelet mézes kenyér, de nagyon ritkán... illetve pár napja tarja krumplival. De tényleg csak pár falat.


Meg fehérje port napi 2x tejjel.


Szedek még omega 3-at, C-vitamint.


Próbálok odafigyelni arra, hogy mit eszem, és elég jól fogyok is. Ha nem tornázom, akkor 2 hét alatt 0.5-1 kg megy le kb., ha tornázom, akkor 1-1.5 kg.


Most már csak a "maradék cikis részt" szeretném felszámolni.

Csak egy hete annyira túlerőltettem a hasizmozást, hogy azóta sincs minden rendben, de lassan már javulgat, szóval most kicsit szüneteltettem a tornát, és rögtön "visszafolyósodtak" olyan részeim is, amik már egész feszesek voltak. Pedig csak 1 hetet hagytam ki.

2013. aug. 19. 18:30
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)


Igazából arra gondoltam, hogy ahogy pl. a hasamon rögtön meglátszik, ha tornázom, úgy talán a combomra is lenne valami, ami "instant" feszesíti... a görkori sajna kizárva és konditerembe sem tudok eljárni.

2013. aug. 19. 18:33
 6/7 anonim ***** válasza:

mint ahogy már írtam, nem tudod irányítani a zsírleadás helyét. Genetika hogy honnan fogysz előbb.

Gyümölcsök pedig pont nem kellenének diétában, a sok cukor miatt. A tej pedig a legrosszabb, tele van tejcukorral és tejzsírral. Nagyon nem jó a diétád.


A másik dolog:

Egyszerre nem tudsz fogyni (szálkásodni) és izomban pedig nőni naturálban, mivel különböző étrend kell hozzá. Az egyikhez szálkásító diéta (kalóriadeficitet jelent energetikailag) szükséges, az izomnöveléshez pedig tömegnövelő étrend (kalória plusz).


ezeket gondold át, nem támadásból írtam, de nem fogok neked hazudozni.:)

2013. aug. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A feszes testrészek képlete: kidolgozott izom+kevés zsír. Ennyi a titka.

A két összetevő elérési útját már leírták előttem.

2013. aug. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!