Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lisztérékeny vagyok, és...

Lisztérékeny vagyok, és minden fehérjére rá van irva, hogy glutént tartalmazhat, amit én nem ehetek, MIT TEGYEK?

Figyelt kérdés

Na szóval, sok mindent sűritettem bele a kérdésembe.. A lényeg, hogy lisztérzékeny vagyok, és el szeretnék kezdeni komolyabban edzeni szeptembertől, és szeretnék edzések után egy fehérje turmixot meginni, rendeltem is egy fehérjét ami adatlapjára nem volt odairva, hogy glutént tartalmazhat, de amint kihozták, láttam a dobozon, hogy van benne..szóltam is és a srác elfelejtette kiirni, miután szóltam egyből ki is javitotta.. na szóval van itthon egy kg fehérjém, de nem merem szedni, mert már 2adaggal megittam, de ugy néz ki, hogy egy csomó pattanásom lett, na vagy ez miatt, vagy nem, de inkább ma edzés után kihagytam, kiváncsi vagyok, hogy eltűnnek-e a pattanások.. Na de, hogyha minden fehérje, glutént feldolgozó üzemben készült akkor nálam az mind kilőve sajnos..??! (most a tejsavóról beszéltem) De pl ez állati/növényi eredetű [link] ehhez sincs odairva, hogy glutént tartalmazhat.. szerintetek ez jó lenne? Vagy ha fehérje nem akkor mi? (tömegnövelő is kizárt..) Amugy igazából tömeget szeretnék növelni még igy az elején..:)

Köszönöm a válaszokat !:)


2013. aug. 30. 22:48
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
ja és 17/f
2013. aug. 30. 22:55
 2/14 anonim ***** válasza:

Keress fel egy dietetikust!


Olyan fehérje kell amire az van írva: nem tartalmazhat glutént. Létezik ilyen, nem reklámozom.

2013. aug. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem azért de ismerhetnéd a dolgokat ha már lisztérzékeny vagy... Ha jól tudom a búza, zab meg ilyesmik nem mehetnek a lisztérzékenyeknél a glutén miatt. Itt amit linkeltél az összetevők között már a másodikhoz oda van írva, hogy búzafehérjét tartalmaz, ennél egyértelműbb szerintem nem lehet hogy glutén van benne. Meg ez is butaság, hogy tejsavó nem mehet meg tömegnövelő sem egyszerűen meg kell nézni az összetevőket és kész.


Itt van pár tejsavó fehérje ami mehet:

[link]


[link]


Kevert fehérje:


[link]


[link]


És egy tömegnövelő:


[link]


Nem linkelek többet mert így is letiltanak szerintem a túl sok link miatt... De szerintem fehérjéből max akkor tudsz olyat venni ami glutént tartalmaz ha direkt olyat akarsz venni maximum és égen földön azt keresed... Tömegnövelőböl pedig annyi a lényeg, hogy a szénhidrát rész ne zab legyen...

2013. aug. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Felettem ostobaságot írtak, ne törődj ezzel!
2013. szept. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Idióta. Leírhatnád miért írtam ostobaságot ha már ennyire tudod.
2013. szept. 1. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

2. Huha, tudom persze, csak nem olvastam el a leírást hanem csak a végét néztem.. ebben igazad is van, hogy amit én linkeltem az alapból nem is jó nekem,csak a végét...mert általában minden terméknél ottvan ez a bizonyos szöveg: "Allergén információ: Tej-, szója- és tojásfehérjét, glutént, ill. mogyorót feldolgozó üzemben készült! "

Nekem most a builderes fehérje van.. amikor megrendeltem ez a bizonyos szöveg nem volt oda irva a leírásba, de a dobozán rajta volt, írtam is nekik, és azt mondták, hogy így ne próbáljam ki! És ez az összes tömegnövelőre/fehérjére rávan írva, legalábbis szerintem, és ezért kérdeztem, hogy tudna-e valaki olyat ami jó a lisztérzékenyeknek is...

2013. szept. 1. 14:15
 7/14 anonim ***** válasza:
Privátba ment link, hogy értelmes tanácsot is kapj. :) Lehet itthonról is szerezni.
2013. szept. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja értem az is gond ha nincs magában a fehérjében glutén hanem csak egy olyan gyárban készült ahol gyártanak olyan dolgokat ami tartalmaz glutént. Ettől még továbbra sem írtam hülyeséget mivel nem hiszem hogy bármi bajod lenne attól hogy egy légtérben készül olyan dolgokkal amiket nem ehetnél ha magában az alapanyagban nincs amit eszel. Azért kiváncsi lennék a 73%-os válaszoló milyen fehérjét ajánlott. :DD
2013. szept. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A lisztérzékeny SEMMILYEN mennyiségben nem ehet gluténtartalmú élelmiszert. Ez sok sportitalnál is gond.
2013. szept. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egyikben sincs glutén amit írtam csak olyan gyárban készült ahol készítenek olyan dolgokat is ami tartalmaz glutént.
2013. szept. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!