Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ilyen problémával melyik...

Ilyen problémával melyik ajánlott, Crossfit vagy Kettlebell?

Figyelt kérdés

Mindkettő érdekel,de van némi bokasüllyedésem,kisebb gerincferdülésem,recseg a térdem,a vállaim néha a fekvőtámasznál, illetve a csuklóm fáj.

Melyiket kezdjem el.

Mondjuk a Crossfit akár Kettlebellt is tartalmazhat olykor,de féltem a térdeim attól amiket a videókon láttam.

Konditerem? Vagy az is káros?



2013. szept. 3. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:

fegyencedzés.

töltsd le, olvasd el, alkalmazd.


és időzz el sokáig az első lépéseknél, és akkor megszűnnek a gyenge pontok

2013. szept. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább kettlebell, mint crossfit. Nálunk a csoportban van több srác, akiknek térdproblémai vannak, ők sokszor más feladatot kapnak, szóval megoldható. Amúgy is olyan fokozatosan épülnek fel a gyakorlatok, hogy van ideje megerősödni a hátadnak, lábadnak - mi kb. fél év után csináltunk először snatch-et, 12kg-val. A fegyencedzés is jó, de az nem fegyencedzés, hogy átugrasz lépéseket, mert túl könnyű az eleje. :) Szóval csak fokozatosan, bármit csinálsz. Fél, egy év is kellhet, hogy már jobban tudd terhelni magad. Esetleg szakorvos tanácsát is kérhetnéd.
2013. szept. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

Gyógytorna! Ez a két edzésforma az olyan gyakorlatoknál is, ahol azt hinnéd lábra megy rá, ott is megterheli a gerincet. Ha ferdülésed van, plusz bokasüllyedés, ami már általában egy lazaságot hoz magával a gerinc mentén akkor az panaszokat fog okozni. Ezek amúgyis jó kis porckorongnyírós edzésformák, az egészséges embernek is.

Én gyógytornász felkeresését javaslom.

2013. szept. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%
hát a fegyencedzés pont hogy nem nyírja a porckorongokat
2013. szept. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
A térdeket a jó guggoló technika óvja meg, illetve gyógyítja meg. Erről a kettlebell, de általában a jobb crossfit edzésen is kitérnek és megtanítják. A fegyencedzés meg pont telibeszarja a technikát, hisz nem lett volna hely a marketingnek.
2013. szept. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értem,hogy a gyógytorna jó csak erősödni is szeretnék, jó lenne némi izmot is felszedni, mert rám férne legalább egy kicsi. A gyógytorna nem sport.

A jóga? Hatha vagy Bikram vagy akármelyik. Mondjuk izmot és állóképességet ott sem fogok felszedni,de legalább tetszik.

Olvastam a fegyencedzést is. Nem tudom jó-e.Itt is kap hideget meleget.Meg nincs türelmem elkezdeni a legelején.

legfeljebb úgy ha sportolok mellette valami mást is.

A Meztelen harcos meg mást mond ha jól tudom. Ott nem kell ennyire az alapoknál kezdeni, be lehet szállni ott ahol megy.

2013. szept. 6. 20:38
 7/7 Dogmatix91 ***** válasza:
Ilyen problémákkal nem ajánlom a CrossFitet. Nem is a bokasüllyedéssel, gerincferdüléssel vannak gondok. A térde sok embernek recseg, nem feltétlenül jelent bajt. Viszont a vállad és a csuklód úgy fog fájni, hogy befosol. Sok az első tartás, ott meg hátra van feszülve a csukló és ha kicsit merev akkor bizony nem lesz kellemes. A húzódzkodón végzett gyakorlatoknál meg rugalmas vállra van szükség. Én nemrég kezdtem el CrossFitezni és az a szerencsém, hogy amíg konditerembe jártam addig is nagyon sokat nyújtottam, de még így is merev egy kicsit a vállam. Szerintem kezdj Kettlebellel, az is egy remek sport. Megtanulod a helyes technikákat aztán ha később ki akarod próbálni a CF-et, akkor már sokkal könnyebb dolgod lesz. A térded meg tényleg nem kell félteni, csak szabályosan kell csinálni a gyakorlatokat és nem lesz semmi baja. Régen nekem nem csak ropogtak, de fájtak is a térdeim. Mióta guggolok nem fájnak. :)
2014. jún. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!