Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kreatin vizesít?

Kreatin vizesít?

Figyelt kérdés
Van 1 ismerősöm aki 3 évvel ezelőtt Kreatint szedett és edzett hozz. Ő minden nap szedte az elő írt mennyiség dupláját, volt hogy a tripláját.Napotna 5-6l vizet ivott meg. És havonta kb 1,5-2 cm nőtt a karja, De azt már nem tudja hogy milyen Kreatin volt. A Kreatin tényleg így vizesít ?
2013. szept. 4. 19:48
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
nem vizesít a sejten kívül, csak sokan egy zsák cukorral együtt nyomják, így a sok szénhidrát köt meg vizet.
2013. szept. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Így van, ajd jön egy válaszoló aki leírja hogy 10 kiló vizet megköt, és tönkreteszi a szived, na ez nem igaz.
2013. szept. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

Nem tudom, h az előző válaszoló a jövőt látja-e, de bemásolom egy korábbi válaszom, ami lényegében az, h a kreatin vízesít.


nagyon vizesít, főleg a ha tested érzékeny a vízvisszatartásra.

olyan mint a koxnál, csak a hormonális mellékhatások elmaradnak.

de magas vérnyomás, pulzusfrekvencia növekedés, kamrai tahichardia , fokozott vesestressz...mind előfordulhat.

Volt egy szerencsétlen haverom, még én javasoltam neki próbálja ki, és a vége az lett h az orvoshoz került és ezek mind előjöttek.

a doki mondta is, olyan ez kb mintha sót enne az ember (csak az még mérgezőbb) a vízet tartja vissza, így ér el teljesítmény növekedést az ember izmaiban.

viszont én is sokat használtam, nálam ezekből csak enyhe dolgok jöttek elő, a vérnyomás növekedett meg, és a pulzus kicsit a plussz súly miatt.

és a legfontosabbat elfelejtettem leírni, amit a belgyógyász is elmondott a haveromnak, meg nekem is.

aki öröklötten hajlamos a cukorbetegségre, az felejtse el a vízesítő szereket, mert a plussz testsúly hatására romlik a szervezet inzulin rezisztenciája, és későbbi cukorbetegség is kialakulhat belőle.

de azért nem vettem el a kedved remélem.

inkább fehérje és multivitamin menjen, attól nem fog sok víz lerakódni rajtad.


a kreatin úgy vízesít h ha eszel szénhidrátot a felszabaduló inzulin a szénhidráttal együtt a véráramba majd a sejtekbe löki, megvan h egy gramm molekula mennyi vizet tud felvenni, min és max, ennek hatását látod ha szeded.

ugye, van aki a min hatást látja magán, és van aki a max vizesedést.

kevesen tudják, de ezt is a doki mondta, h annál vizesít jobban akinek a vese érzékenyebb a vízvisszatartásra az aldoszteron vegyületek miatt.

az ilyen embereknél van a fokozott probléma is, mint az ismerősömnél.

és ez a szénhidráttól meg a vesétől függ nem az étrendtől.

2013. szept. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
baromság, millióan használnak kreatint és ezek szerint mindenkinek a belgyógyászaton kellene feküdni vagy dialízisre járni. Nincs gond a kreatinnal, nem kell kelteni a pánikot. Ennyi!
2013. szept. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

montez


mint ahogy írtam, egyénfüggő.

és ez egy sportorvos -belgyógyász volt, akinél sok ilyen megfordul, tartott is erről egy szép előadást, mikor megfordultam nála.

sok ember kerül vízvisszatartás okozta belsőszervi panasszal a belgyógyászatra és sok a sportoló is köztük.

erről ugye nem szólnak a reklámok, de mikor voltam terheléses ekg nem én voltam az egyedüli ott, beszélgettem is pár ilyen fiatalemberrel, és mindnek vérnyomás és pulzusproblémája volt.

2013. szept. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
56%

ja és mindnek a kreatintól volt ugye? Ne idegelj már.:)

Akkor szerinted engedélyeznék boltban árulni, ha ilyen veszélyes lenne. Kicsit gondolkozz már, mielőtt beszOpsz ilyeneket!

2013. szept. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

és ugyan mi értelme lett volna hazudniuk???

van ilyen

és ahogy írtam a haveromat elkísértem az orvoshoz, és neki is ezt mondta a doki.aki megjárt ezzel.

na az akkor mi volt?

vagy a doki amit mondott, h sok ilyen emberrel találkozik?

azért egy belgyógyász sportorvos csak ért vmit a témához, nem gondolod?

2013. szept. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
56%
okés, higgy amit akarsz.
2013. szept. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
61%
A versenysportolók koxolnak, úgyhogy ne hasonlítsd őket az átlaghoz! A haverod sem biztos hogy csak kreatint szedett...
2013. szept. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Erről va szó. Benyögik, hogy csak kreatint szednek, közben megy cucc.
2013. szept. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!