Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy tervezzem meg az edzéseim?

Hogy tervezzem meg az edzéseim?

Figyelt kérdés

Elég jó kondiban vagyok,osztályelső vagyok minden sportágban és minden fizikai felmérőben,szóval az alapom megvan.Most akarok elkezdeni kondizni,de nem csak hobby szinten. Szeretném a legtöbbet kihozni ebből is viszont egyenlőre csak nagyon kezdetleges eszközök állnak rendelkezésemre,de természetesen ez nem lehet kifogás így összeszedtem azokat a gyakorlatokat amik nem terhelik a gerincem(mert reményeim szerint még növésben vagyok) és amiket egykezes súlyzókkal is lehet végezni.

Itt van az én listám,de azt nem tudom,hogy mit milyen gyakran kéne csinálni azért,hogy ne edzem túl magam:

Mell:

Egykezes fekvenyomás - középső mellizom

Egykezes negatív nyomás - alsó mellizom

Tárogatás - teljes mellizom

Áthúzás - mell & hát & fűrészizom

Hát:

Egykezes evezés - felső hátizom

Vállvonogatás - Csukjásizom

Váll:

Arnold nyomás - Oldalsó & elülső deltaizom

Vállból nyomás - Oldalsó deltaizom

Bicepsz:

Koncentrált bicepsz - kétfejű karizmok

Bicepsz ülve egykezes súlyokkal - alkar & kétfejű karizom

Tricepsz:

Tricepsz nyújtás fekve - háromfejű karizom

Tolódzkodás feltámasztott lábbal - mell & háromfejű karizom

Lórúgás döntött törzzsel - háromfejű karizom

Alkar:

Csuklóbehúzás - alkar belső része

Csuklófelhúzás - alkar külső része

Törzset merevítő izmok:

Váltott oldalú törzsdöntés egykezes súlyzóval

Hasizom:

Hasprés - felső hasizom

Térdfelhúzás ülve - alsó hasizom

Láb:

Kedd-Csütörtök Röplabda edzésem van,pénteken pedig a kosárcsapatot erősítem,mert legalább egy edzésen részt kell vennem ahhoz hogy meccsre mehessek velük.

Egy szó,mint száz Hétfőn-Szerdán-Pénteken(kosár után)-Szombat/Vasárnap tudok edzeni. Ezekre a napokra kéne szétbontani a gyakorlatokat.

Mindemellett tisztában vagyok a helyet táplálkozással így edzés után gyorsan felszívódó fehérjét már vettem amihez szénhidrátot keverek a tömegnövelés érdekében,edzés előtt 5-g glutamint iszik a növekedés hormon miatt,lefekvés előtt kevert fehérjét iszok,reggelire pedig zabpelyhet eszek valamint mind az ebédem,mind az egész napi étkezésem a maximális fehérjebevitel nevében teszem.


Tudom sok dolgot írtam és még több kérdést tettem fel de nagyon remélem sok hasznos választ kapok majd rá.(különösképpen Montez válasza érdekel)



2013. szept. 21. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha most kezded, akkor mindenképpen heti 3 napos teljes testes átmozgató edzés legyen 2 hónapig. ne legyen még osztott edzés.

Tehát pl H-Sz-P edzés, minden izomcsoportra egy gyakorlat, gyakorlatonként 3-4 sorozat, sorozatonként 10-12 ismétlés. Neked még nem kell ilyen negatív nyomás sem kétféle alkar (sőt azt most hagyjad is teljes testnél). Nincs olyan, hogy fölső és alsó mell és középső. Van a mellizom és annak vannak részei, de neked még alapgyakorlatok kellenek.

Tehát pl: fekvenyomás, húzódzkodás, vállból nyomás, bicepsz ülve egykezesekkel, fekve homlokraengedés, guggolás, egylábas vádli állva vagy valamilyen vádligépes okosság, hasprés.


A másik edzési napon variálhatod, pl: fekvenyomás egykezesekkel, evezés, oldalemelés, scott pados bicepsz, hátsó támaszos tolódzkodás, kitörés, vádli lábemelés függeszkedve.


tehát valahogy így menjen 2 hónapig, majd válthatsz osztottra. akkor majd több gyakorlat fog menni egy izomcsoportra.

2013. szept. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Rendben. Azt akartam még megkérdezni,hogy röplabda/kosár edzés után is igyak turmixot vagy csak 10-15 percel az edzés után egyek 5-10 tojást.

Egyébként Montez-en kívül más is válaszolhat,csak mivel láttam,hogy ő nagyon benne van ebben a témában,ezért írtam,hogy az ő válasz különösképpen érdekel:)

2013. szept. 22. 12:06
 3/3 anonim ***** válasza:

Így van, írhat más is. ;)

Igyál kosár és hasonló edzések után is proteint, de ilyenkor nem kell mellé gyors ch.

2013. szept. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!