Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire reális ez a cél?

Mennyire reális ez a cél?

Figyelt kérdés

Jelenleg 34 és kb 85kg vagyok (kicsit kevesebbet mértem reggel)

Kicsit több, mint 2 hete rendszeresen sportolok (azóta -1kg lement) olyan sportot ami az egész testet megmozgatja. Korábban csak bicikliztem, de azt sem rendszeresen és a táplálkozásra sem figyeltem.

A sport most torna, aerobic, súlyzózás, saját testsúlyos gyakorlatok meg biciklizés amíg az idő engedi.


A cél az lenne, hogy lemenjek 80kg-ra vagy az alá dec 31-re.

Miközben a bicepsz kerülete 34cm-ről 35-re növekedjen,

Derék bőség 99cm-ről 90-re csökkenjen,

Mellbőség 99-ről 101-102-re növekedjem. kb 1-1cm-rel legyen nagyobb a mellizmom.

Comb kerület 64-ről 61-re csökkenjen. A lábam már most is elég izmos csak a hízástól némi zsír rakódott le.


Nem nagy izmokat akarok, hanem sportos izmos testalkatot és fittséget. Heti 3-4 alkalommal sportolok most.


Az tiszta sor, hogy a súlyom csökkenni fog. Már most is oda figyelek arra, hogy mit és mennyit eszem.

Viszont az izomzat növekedésében nem vagyok biztos, hogy ezek reálisak és tapasztalt embereket kérdeznék erről, hogy ez így elérhető-e?

A dec 31 persze nem azt jelenti, hogy jövőre abba hagynám a sportot.



2013. szept. 30. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
1-2 centi izomnövekedés reális cél lehet, bár diéta idején ez eléggé necces, mivel izomnöveléshez pont hogy kalória plusz kellene. De kezdőknél lehet egy kis izmosodás zsírleadás mellett is. Majd jön egy 70%-os ember aki szerint lehet bárkinek naturálban izmosodni zsírleadáskor, de nekem még nem sikerült ezt megsúgom.:)
2013. szept. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tehát először súlyt csökkentsek és utána az izomnövekedés?

Amikor legutóbb fogytam, akkor volt némi izomnövekedés is, de az is max ilyen 1cm volt. De akkor csak kondiztam. Ebből gondoltam, hogy növekedhet az izomzat is. Perzse ha nem így lesz nem leszek szomorú. :)

2013. szept. 30. 17:26
 3/8 anonim ***** válasza:
de írtam is, hogy kezdőknél előfordul, de ne várj sokat.
2013. szept. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ebből gondoltam, hogy tudok izmot is felszedni és fogyni is egyszerre.


[link]

Körméretek - mire jó ez?

Ha a fogyókúra mellett sportolsz is (ami erősen ajánlott), akkor azt tapasztalhatod, hogy kilókban nem fogysz olyan ütemben mint szeretnél. Ennek az az oka, hogy a felszedett izom nehezebb a zsírnál.

2013. szept. 30. 17:31
 5/8 A kérdező kommentje:
OK nekem most úgyis a súlycsökkentés az elsődleges most.
2013. szept. 30. 17:32
 6/8 anonim ***** válasza:
figyelj, csináld és majd meglátod, kár előre ábrándozni. azzal nem lesz jobb a forma.:)Hajrá akkor.
2013. szept. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem ábrándozom, hanem egy konkrét célt akarok felállítani ami reális.

Most már tudom, hogy az izomzat nagyobb mértékű növelése és a fogyás egyszerre nem megy. Lehet, hogy lesz plusz egy centi, de nem biztos.


Tehát a cél dec 31-re a 80kg és a centik csökkenése a zsír eltűnésével, utána jöhet a többi. Ha közben lesz plusz 1centi az izmokon, akkor az a bónusz. :)


Köszönöm a segítséget! :)

2013. szept. 30. 17:55
 8/8 clint ***** válasza:
inkább az izomövelésre kellene koncentrálnod és utána egy erős diéta... sztem igy könyebben megvalósíthatnád a terved.
2013. szept. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!