Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ektomorf testalkathoz hány...

Ektomorf testalkathoz hány ismétlés, milyen gyakorlatok?

Figyelt kérdés
Ektomorf testalkatú vagyok. 3 hónapja edzek. Eddig össze vissza edzettem, de azért 1 kicsit látszik. Olvastam a neten hogy az ektomorfoknak másabb gyakorlatok, más ismétlési szám, sorozat szükséges az izomnövekedéshez, tömegnöveléshez. Milyen ismétlés, sorozat számmal dolgozzak ? És elég ha csak a alapgyakorlatokat végezném (minél kevesebb kalória elégetés miatt) ?
2013. okt. 1. 18:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Akkor szar helyen olvastad, mert nem kell máshogy edzenünk :)


Általánosságban az általánosságban leírtakat tudom tanácsolni, hadd ne írjam le őket. Persze nyilván mindenkinek más jön be, ezt neked kell kitapasztalni. De nincs olyan, hogy ha 10 ismétlés csinálsz, akkor jobb neked, mint egy szálkásító embernek.

2013. okt. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ja az utolsó sort csak most olvasom.


Ennyi erővel csinálhatnád azt is, hogy meg se moccansz egész nap, nehogy kalóriát veszíts. Rendesen kell kajálni(erről egy szót sem ejtettél pl.) és akkor nem kell rettegni az edzéstől...

Mert pl. a hátsó deltát hogyan dolgoztatnád meg alapgyakorlatokkal(jó, döntött törzsű evezésnél kap kicsit, de az nem elég).

Tehát kellenek az izolációs gyakorlatok, kiegésítésként. Étrend?

2013. okt. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ja, igazuk van az előzőeknek.

Ugyanúgy kell edzeniük mint bárki másnak, csak nekik nem kellenek aerob edzések.

Legyen heti három súlyzós edzésed, mondjuk hétfőn, szerdán és pénteken, a többi napon pedig pihenj.

És nagyon sokat kell enned.

A gyakorlatok, az ismétlési szám stb... az ugyanaz kell, hogy legyen mint mondjuk egy mezomorfnak.

2013. okt. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Arnold könyvben van szétválasztva a három testalkat edzésmódszere, de az a része éppenséggel elég elévült mára már.

A kajázásra kell jobban odafigyelni, szó szerint magadba kell tömni az ételt , hogy naponta meglegyen az elegendő szám és mennyiség.

Cserébe kevésbé zsírosodik ez a testalkat a rendkívül gyors anyagcseréje miatt.

Én lassan 8 éve edzek és annyiból áll a tömegelés, hogy veszek ch kiegészítőt, és annyiból a szálkásítás, hogy nem veszek. Hobbiszerűen futok hetente, amúgy kardió ill. anaerob edzésre sem azért lenne szükség, hogy netán fogyjak tőle, inkább csak az állóképesség fejlesztés miatt. Talán az állóképesség az, ahol leginkább érződik a testalkatbeli különbség.

2013. okt. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Egy ektomorfnak miért lenne jobb az állóképessége csak azért, mert más a szomatípusa?
2013. okt. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az ektomorfok tényleg jobbak szoktak lenni az állóképességi sportokban.
2013. okt. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja, tipikus állóképességi sport a hosszútávfutás, na azok is mind endomorfok.
2013. okt. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7-es, most csak ironikus vagy?
2013. okt. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
ektot akartam írni!
2013. okt. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ezzel azért nem értek egyet, mert az elit küzdősportolóknak nehézsúlyban is rendelkezni kell megfelelő állóképességgel, de tény, hogy masszív maratonistát nem látni.
2013. okt. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!