Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdő kondizó lány, hogyan...

Kezdő kondizó lány, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

20 éves csaj vagyok. Van rajtam túlsúly, aminek a ledolgozásán egy ideje, lassan, de biztosan dolgozok. Az evés alapjaival tisztában vagyok, anyagilag nehezebb megoldani, de igyekszem.

Nagyon érdekel azonban a súlyok világa. A kellemesen izmos és nem a vékony, plöttyedt nőt tartom szépnek, szeretnék én is így kinézni. Van egy jó kis átmozgató edzéstervem, amit mind otthon, mind kondiban tudok csinálni, fullosan kezdőknek. Azonban egy valamivel nem vagyok tisztában: hány sorozatot, mekkora ismétlésszámban csináljak(mindenhol más van)? Meddig jó egy átmozgató edzésterv és mikortól kellene szétbontani izomcsoportokra az edzést? Illetve igaz, hogy az elején nem szabad emelgetni a súlyokat, még, ha bírom is, hogy rögzüljön a mozdulat? Plusz, az első alkalommal izomláz, utána pedig nincsen akkor most jól edzek, vagy nem? Heti 3 kondi, 2 kardio (40 perc) jó? Végül az utolsó: lehet-e ezzel fejlődni látványosan, vagy ez még csak tényleg a tanulópénz? Tudom rengeteg kérdés, és utánanézhetnék, meg is tettem. De hús-vér emberektől szeretnék véleményt, tapasztalatot hallani! Köszönöm!



2013. szept. 30. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Kezdőknek 2 hónapig teljes testes átmozgató terv kell. Pl neked: tárogatás, evezés, mellről nyomás, bicepsz állva egykezesekkel vagy rúddal, fekve homlokra engedés vagy hátsó támaszos tolódkodás, guggolás, kitörés, egylábas vádli állva (vagy valami gépes okosság), hasprés vagy lábemelés függeszkedve.

Minden izomcsoportra egy-egy gyakorlat, gyakorlatonként 3-4 sorozat, sorozatonként 10-12 ismétlés akkora súlyokkal amivel az adott gyakorlat éppen megy szabályosan.

Az elején is van fejlődés, nem igaz hogy csak később. Persze nőknél nehezebb, mivel kb 1/25 annyi tesztoszteront termelsz, mint egy férfi. Ráadásul diétában nehéz izmot növelni, a kezdőknél még előfordulhat, de nem jelentős.


2 hónap után mehet majd osztott edzés.

2013. szept. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Még 1 dolog: minden ami a mellizmot komolyan igénybe veszi nálam, orvosi utasításra tilos... :S
2013. szept. 30. 14:21
 3/5 anonim ***** válasza:
ja okés, akkor ebbe nem szólok bele. Tárogatás akkor kimarad.:)
2013. szept. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mindattól függetlenül, hogy diétában nem nagyon várható izomnövekedés, érdemes súlyzós edzéseket csinálni? Vagy inkább valami aerobra kellene rámenni és későbbre hagyni a súlyokat?
2013. szept. 30. 14:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Kell a súlyzós edzés is, mert így nem vesztesz izmot, illetve kicsi jöhet is. Anélkül izomvesztés is lenne és nem lenne a végére jó forma.
2013. szept. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!