Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fekvenyomás egykezes súlyzóval...

Fekvenyomás egykezes súlyzóval vagy rúddal?

Figyelt kérdés
Van valami különbség izomméret növelésénél hogy a fekvenyomás, ferdepadon nyomást egykezes súlyzóval csinálom és nem rúddal ? Melyik a jobb ?
2013. okt. 7. 18:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az egykezesekkel végzett gyakorlattal talán kicsit könnyebben izolálható a gyakorlat, a kétkezessel viszont több izmot dolgoztat meg. Szerintem úgy érdemes, hogy ferdepadra az egyik, egyenesre a másik.
2013. okt. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Pontosabban: Egyenes padon rúd, döntött padon súlyzó.
2013. okt. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
Pont most néztem meg erről egy videót. Az rúddal kevésbé dolgoznak a stabilizáló izmok és így sokkal nehezebb súlyra tudsz menni vele ami nagyobb izomnövekedést eredményezhet. Az egykezeseknél ha tényleg nehéz súlyra mész nagyobb a sérülésveszély. Inkább kiegeszitő yakorlat legyen. A főgyakorlat az a rúd legyen.
2013. okt. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
mindkettő legyen és hetente válthatod, hogy melyik menjen döntött padon.
2013. okt. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Montez, de szerinted izomnövelés szempontából (majd évek mulva testépítő versenyeken szeretnék indulni) melyik lenne hatásosabb ?
2013. okt. 7. 18:59
 6/11 anonim ***** válasza:
ahogy az utolsó írta, úgy jó.
2013. okt. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én amúgy úgy halottam hogy az egykezesekkel végzett fekvenyomás jobb tömegnöveléshez, mert jobban hat a mellizmokra mint a rúddal végzett, igaz ez ?
2013. okt. 9. 14:51
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem, mert rúddal nagyobb súllyal tudsz dolgozni, nagyobb hipertrófiát is okoz így. De kell az egykezes is, mivel más szögből is terhelni kell az izmokat.
2013. okt. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
sokan csak a ferdepadon nyomásnál használnak egykezeseket, de ott midníg. miért ? ferdepadon hasznosabb az egykezes ?
2013. nov. 1. 11:27
 10/11 anonim ***** válasza:

Általában azért, mert az egyenes padon rúddal a megszokott, amolyan "örök kedvenc" mindenkinél.

Szerinted, ha megkérdik, hogy "hééééééé, mennyit nyomol fekve?!", akkor az egykezesekkel végzett gyakorlatra gondolnak?

2013. nov. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!