Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Járhat izomvesztéssel egy...

Járhat izomvesztéssel egy intenzív, folyamatos mozgást igénylő súlyzós/saját testsúlyos/valamelyest cardio jellegű edzés?

Figyelt kérdés
Cardio alatt leginkább arra gondolok, hogy 50-60 percig gyakorlatilag megállás nélkül, rövid pihenőidőkkel folyamatosan dolgozol, váltogatod a gyakorlatokat (amíg egyik izom dolgozik, addig a másik pihen, viszont a mozgás nem nagyon áll le).

2013. okt. 8. 16:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Leginkább az étrendeden, és a regeneráció feltételeinek teljesülésén múlik.
2013. okt. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Olyasmire gondolsz, hogy eszek-e rendesen? Mert igyekszem kevés szénhidráton élni, de nem koplalok össze-vissza, viszont nem is eszem hülyére magam. Arra pedig nem igazán figyelek, hogy miből mennyit eszek, nem állok rá a rizs-csirkemell étrendre, stb...nem szeretnék tömeget növelni, csak szépen formában tartani azt ami megvan. Igyekszem sok zöldséget, gyümölcsöt, húst, tojást enni...Esetleg arról, hogy regenerálódni hogyan, és miként a leghasznosabb tudnál valamit mondani esetleg linkelni?

Köszönöm!

2013. okt. 8. 17:31
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs meg a fehérje és az energia egyensúly (ez utóbbi a ch miatt), akkor egy eddiginél intenzívebb edzésterv simán okozhat izomvesztést.


A regenerációra pedig ezek a legfontosabb alapelvek: megfelelő mikro- és makrotápanyagok, elég alvás, elég idő (~1 hét) az egyes izomcsoportok újbóli megedzésére, káros szenvedélyek mellőzése.

2013. okt. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

fehérje és az energia egyensúly alatt kicsit kifejtenéd mit értesz? soha az életben nem figyeltem oda arra, hogy mit eszek, 12 évig aktívan sportoltam, majd utána is rendszeresen edzettem, most is inkább csak arra koncentrálok, hogy fehér kenyeret és tésztát ne egyek, néha azért előfordul...üdítők helyett ásványvizet iszom, több zöldséget és gyümölcsöt eszek...az alkatommal meg vagyok elégedve maximálisan, de most találtam egy edzést ami nagyon tetszik, csak fárasztóbb amit az utóbbi időkben csináltam...viszont a korábbi sportmunkához nagyon közel van

de lehet az lesz, hogy csinálom és majd 1-2 hónap múlva úgyis látni fogom mi történik, ha nem fogynék izomból, akkor kicsit visszavennék a gyakoriságából

2013. okt. 8. 21:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Leegyszerűsítve a szervezet anyagcsereforgalmát, van egy szükséglet, és egy bevitel, és az előbbit igazítja a szervezet az utóbbihoz. Tehát ha te a tápanyagbeviteledhez képest túl intenzíven edzel, akkor lefarag egy kicsit magából, hogy azzal az adott napi átlag tápanyagbevitellel működni tudjon. Ezért ha nincs elég tápanyag, akkor emelni kell, ilyen egyszerű.
2013. okt. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
teljesen jogos, de gondolom a szervezet azért jelzi, ha szüksége van tápanyagra (éhséggel), koplalni meg nem szoktam, csak megválogatom, hogy mit eszek...vagyis igyekszem megválogatni
2013. okt. 8. 22:32
 7/7 anonim válasza:
100%
Szia! amiket írtál azokból a crossfit edzésre gondolok...Lehet nincs igazam de ha nem is crossfit akkor valami hasonló lesz :) Én nagyon tudom ajánlani, Párom hasonló feltételekkel állt neki 1 éve, paleolit étrend mellett a crossfitnek (előtte kamasz korában úszott versenyszerűen szal volt egy alap izomzat csak hízott kb 7 kilót)Kb 2 hónap után teljesen lement róla a zsír és nemhogy a meglévő izmot elvesztette volna hanem azóta is épít. szerintem ez a sport férfiaknak nagyon jó testet csinál, nekem sokkal jobban tetszik mint a "gyúrós" izmok, és maga az edzés is izgalmasabb mint az izolált konditermi edzés.
2013. okt. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!