Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Vádligörcs, de mi a rákért?

Vádligörcs, de mi a rákért?

Figyelt kérdés
Szóval ma este egyszer csak arra ébredtem, hogy a jobb vádlim iszonyat rahedli de rohadtul gyilkos elvetemült állat módon begörcsölt, és vagy fél percig tartott ez a feszült állapot. Ki kellett ugranom az ágyból és rátámaszkodtam a jobb lábamra, máshogy egyszerűen nem bírtam ki. Ordítoztam is hozzá rendesen. És az a gáz, hogy ez az egész görcsölés már egész sokszor előfordult. Mi a rák okozhatja ezt ?

#vádli #izomgörcs #rohadtul elegem van mindjárt leflexelem a lábamat
2013. okt. 15. 23:51
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Én is sokszor tapasztaltam ezt, hogy gyanútlanul kinyújtózom félálomban, még a tudatomnál se vagyok igazán és BAMM, tényleg beszarás kategória a fájdalom.

Amit észrevettem, hogy mikor jön/jött elő:

- Dehidratált állapotban, amikor valamiért keveset ittam vagy nagy meleg volt, esetleg még tini koromban sokat piáltam

- Halmozottan fáradt állapotban, amikor sorozatban 3-4 nap nem sikerül 4-5 óránál többet aludni.

- Ca, Mg hiány

- Egyes ibuprofen tartalmú fájdalomcsillapítók napokon át tartó szedésénél is előjött (műtét miatt, pont a lábamat műtötték szóval király volt)

2013. okt. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kállium hiánytól is lehetséges!Nekem attól volt.
2013. okt. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sport után nem lazítottad le megfelelően a lábikrád izmait (Masszázs,izomlazító krémek)Nekem csak a masszírozás segít,ha begörcsöl a vádlim,és még úgy is iszonyú fájdalmas egy darabig. De persze előfordulhat,magnézium,káliumhiány is,vagy nem megfelelő mennyiségű folyadék,de akár keringési rendellenesség is.
2013. okt. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rossz lazítástól vagy ilyesmitől nem igazán lehetett, utoljára még talán nyáron vádliztam, viszont mostanság az elmúlt egy-két évben egész gyakran szoktak az izmaim remegni. Egyszerűen mintha a bicepszemmel játszanék, tök random benyom egy ilyen Harlem Shake-et. De ez például a vállammal is volt már. Csak vádlin kívül sehol sem fáj. Szóval tök fura.
2013. okt. 16. 01:24
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem magnézium hiánytól volt, mióta szedem, nem jött elő. Piszok egy hatékony ébresztés éjjelre, az tuti..
2013. okt. 16. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Stresszes életmódtól könnyen lehet.
2013. okt. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is ugyan igy vagyok mint te kérdezö néha begörcsöl de csak reggel mikor ébredek. Én ki szokta nyujatani a lábamat igy hamar elmulik a fájás.

De szedj multi vitamint szerintem vitaminhiánytol is lehet.

2013. okt. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ÚÚÚ velem is előfordult párszor már...
2013. okt. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Swift12 válasza:
Volt már valakinek olyan, hogy bár a görcs reggel elmúlt, a fájdalom és (járásnál) a belenyilallás megmarad? Sajnos nem volt otthon calcium/magnézium és csak este tudtam szerzeni. Sokat kellett járkálnom érte, és mire hazaértem már marhára fáj a lábam - de csak ha megnyomom a vádlimat, vagy ha járkálok. :( Meddig szokott ez tartani általában? Volt már ilyen görcsöm korábban, gyerekkorom óta, de ennyire durva még nem volt, illetve már jó ideje (tán egy éve) nem is fordult elő.
2014. jún. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!