Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez jó fehérje? Mit gondoltok...

Ez jó fehérje? Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

[link]

Az olcsóbbak között van.A boltban is ennyi?



2013. okt. 25. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen elég jó, szerintem nagyobb kiszerelésben vegyél mert így elég drága, meg ez meddig elég...
2013. okt. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Előző vok: Kazein is van benne, szóval edzés utánra más kéne.
2013. okt. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem jó. Ez egy szójás protein, nem ajánlom. Vegyél tejsavóproteint.
2013. okt. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Dogmatix91 ***** válasza:
Ha olcsóbb proteint szeretnél akkor ne a Scitec környékén keresgélj. Én Mutant Wheyt használok most, teljesen jó kis fehérje 2,2kg 10500Ft ami nem rossz ár, de még ennél is vannak olcsóbb (és esetenként talán jobb) fehérjék, de nekem ez most eléggé bevált, nem bántja a gyomrom.
2013. okt. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 tap bela ***** válasza:

"....Előző vok: Kazein is van benne, szóval edzés utánra más kéne."...



No az előző vok-nak üzenem.



[link]

ezen az oldal a termék összetételét így írják.....


PROMIX protein blend (ultrafiltered whey protein concentrate containing lactoglobulin, lactoferrin, lactalbumin and immunoglobulin protein microfractions; soy protein isolate; soy protein concentrate, calcium caseinate), dextrose, Taurine, maltodextrin,



A Scitec hivatalos oldalán a termék összetevői ezek:

Összetevők (csokoládé íz): protein mix [szója fehérje izolátum, hideg ultraszűréssel készült tejsavó koncentrátum, kálcium kazeinát], dextróz, kakaó, aszpartám*, csokoládé aroma, vanília aroma, maltodextrin, xanthan gum.



EGYÁLTALÁN NEM MINDEGY, HOGY szójaizolátum-mal kezdődik a felsorolás, vagy mással. De ha ránézel az árára, már is tudható, ez egy nagy mennyiségű szóját tartalmazó, és sajnos hozzáadott dextrózt, és maltot is tartalamzó protein.


A véleményem szerint nekem ingyen sem kellene.

2013. okt. 26. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 tap bela ***** válasza:

Véleményem a Mutant Whey-ről:


Egyes, főleg amcsi gyártók kedvenc, protein összetétel elnevezése a ™ jelölés.

Ez esetben NITROSERUM ™. Tök jó, mert sok mindent el lehet rejteni mögé. Hangzatos, "bekamálják" a vevők. Földöntúli, a legnagyobb okosságokkal teli. ;-)

A bibi ott kezdődik, hogy ilyen [Unique Membrán szűrt Tejsavó Protein Koncentrátum / foszfolipid komplex] proteint a fehérje gyártók nem igen gyártanak. Van whey, meg kazein, meg tej, meg beef, meg szója, és lehetne sorolni, de ..... A foszfolipid nem más mint lecitin, szója lecitin. Javítja a memóriát, tök jó a tanulásban, csökkenti a magas koleszterinszintet, segíti a máj zsíranyagcsere folyamatait, tehát testzsírcsökkentő. Ez mind szép és jó. De akkor most minőségi fehérjét vettem, vagy zsírsavakat?!?! A második kérdés vajon ebből a keverékből mennyi lehet a whey? A következő kérdés vajon 50%, vagy esetleg több ilyen keveréket tartalmaz ez a Mutant Whey? Nem tudni. Az lekövetkeztethető, hogy 69%-os fehérje tartalmú. De mivel a fosfolipid nem fehérje hanem zsírsav, akkor vajon hogy is van ez? A megoldás részben itt van elrejtve:

Aminosavak amiket hozáadtak: (Glicin, taurin, glutamin peptidek, L-leucin). Vagy is, hogy a fehérje % értékét meg lehessen említeni, gyorsan hozzáadtak glicint, taurint, ami NEM ESSZENCIÁLIS AMINO, vagy is izomzatképzésben nem játszik szerepet, de a termék fehérje %-os értékét növeli. A glicint az élelmiszeripar ízfokozóként használja. Akkor ez hogy "jön képbe" a lehetséges izomzatnövelésben?


A Mutant Whey protein 10.000Ft és 15.000Ft közötti szórásban vásárolható meg. Ezzel nekem fenntartásaim vannak. Azonos termék esetén ekkora árkülönbség nekem gyanús.


Hogy olcsó vagy sem?!?! Szerintem nem. Mivel eleve nem behatárolható a fehérje mennyiség, tehát hiába 69%-os a fehérje tartalom, ha abban nem domináns az EEA-k, aránya, hanem hozzáadott aminoként glicin, taurin, aminek a hozzáadott mértékét szintén nem közlik adatokkal. 6.703Ft/1kg ha visszaszorozzuk a protein ára. A számmítás 10.500Ft-és vételárral lett kiszámolva.

2013. okt. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Dogmatix91 ***** válasza:
Ennyi erővel a világon bármelyik fehérjébe bele lehetne kötni. Egyébként a 69% valójában leginkább 60%, viszont adagjában van ~5g BCAA és ~4 glutamin (ez nem kiemelkedő érték tudom). A gyártó sem tagadja a hozzáadott aminosavak és glutamin peptidet. Viszont van benne rost is ami nekem pont jó, mert valószínűleg ezért nem megyek tőle WC-re 1órán belül. Azt meg, hogy ők honnan szerzik be a fehérjét, honnan tudod? Ismered az összes fehérjegyártó profilját? Én nem azt írtam, hogy vegyen a kérdező Mutant Wheyt, csak leírtam, hogy nekem ez bevált. Nem fingok tőle, nem puffadok, nem fosom le a bokám és az edzésekben sem mutattam visszalépést, tehát valószínűleg nem BL55ös liszt van hozzáburítva. Oda írtam azt is, hogy léteznek ennél jobb és olcsóbb fehérjék is, tehát szerintem teljesen fair voltam. Azt még javítanám, hogy a foszfolipid nem teljesen lecitin, csak annak egy része, de egyébként korrekt leírást adtál. Azonban ettől még nem fogok váltani, mert nekem tényleg bevált. Tudom, hogy nem a legjobb fehérje, akkor is tudtam amikor megvettem, de nem is akarok világbajnok lenni (még csak a telep királya sem), ezért engem abszolút hidegen hagy, hogy csak 60%os, meg, hogy hozzáadott aminokat tartalmaz. Legalább hozzáadják. De mondom, ennyi erőből akár a Myproteinnek/Scitecnek/Twinlabnek stb. is neki lehetne esni, hogy honnan tudod, hogy az hány %os alapból? Nem kívánok én itt szócsatába bonyolódni, csak leírtam a véleményemet, de azért örülök, hogy még van ember akinek arra van ideje és kapacitása, hogy a termékeket fikázza. Persze, ha az adott illető nem forgalmazza a terméket, akkor nyilván le kell húzni.
2013. okt. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tap bela ***** válasza:

Nem kívánok én itt szócsatába bonyolódni, csak leírtam a véleményemet, de azért örülök, hogy még van ember akinek arra van ideje és kapacitása, hogy a termékeket fikázza. Persze, ha az adott illető nem forgalmazza a terméket, akkor nyilván le kell húzni.



Véleményemet írtam. Hogy kinek milyen véleményét veszed figyelembe, az a te magán dolgod.

2013. okt. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!