Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegnövelő illetve formázó...

Tömegnövelő illetve formázó gyakorlat?

Figyelt kérdés

Teremben mondta nekem egy szemmel láthatólag agyonkokszolt gyerek, hogy ez egy formázó gyakorlat, amaz meg egy tömegnövelő...


Dehát ez hülyeség, nem ?

Minden gyakorlat megszakítja az izmot, ami aztán túlregenerálódik. Nem tudja, hogy ez most formázni akart, vagy tömegnövelni, csak azt, hogy meg van szakadva, és akkor most túl kell regenerálódgatni.

Ha nem így van, akkor elmagyaráznátok hogy mégis mi a különbség a kettő között ?



2013. nov. 1. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Vannak gyakorlatok amik nem elég intenzívek tömegnövelésre de kicsit kidolgozottabbá lehet tenni az adott izmot.

Pl. egykezes tricepsz csigán.

Nem nő tőle a tricepszed de ha van egy 40-es szálkás karod akkor kicsit definiáltabbá teszi a tricepszet.

2013. nov. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 TheHologram válasza:
Ez egy butaság. Nincs tömegnövelő vagy formázó gyakorlat. A kaja dönt. Diétás vagy tömegnövelős kaja. Ez az alap. Ha kis súllyal 3-szor annyi ismétlést nyomsz mint nagy súllyal,akkor ugyanúgy,vagy még jobban megdolgoztatod az izmot. Ez számít,hogy az izom dolgozzon és kifáradjon. Én mióta áttértem a kissebb súlyos nagyobb ismétlésszámú edzésre,sokkal jobban fejlődök,és sérülést se kapok mint a nagy súllyal való,esetleg szabálytalanul végrehajtott edzéstől.
2013. nov. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy súlyzózunk szálkásítás és tömegnövelés alatt is, nincs különbség. Az étrend dönti el, hogy melyikben vagyunk éppen.

Nem értem, mire értette, hogy formáló gyakorlat, mert ilyen kifejezést hivatalosan sehol nem használunk. Az izmot megedzed és kész, ettől nőni fog, túlkompenzálni, ha ehhez biztosított minden. Ez a fejlődés a testsúly növekedésén és az izmok egyre jobb definiáltságán látszik (nő az izom, tehát jobban látszik, nagy tudomány), tehát a formálás majdhogynem egyenlő a tömegnöveléssel.

2013. nov. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is valami ilyesmire gondoltam, mint ddrake. Csak gondoltam megkérdem, hátha én vagyok a suta paraszt.
2013. nov. 1. 22:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Elmondom mire gondolt:

Ha a tömeget növelünk kezdőként akkor a nehéz sulyos alapgyakorlatok kellenek mindenre. Azok tömeget pakolnak mindenhova. Ha szűkfogásu huzodszkodast csinalsz sullyal pl. Akkor ha abban erosodsz es melle jo a kajad akkor nagyobb lesz a bicepszed. Ellenben mondjuk ha mar van rajtad egy viszonylagos izomtomeg es bele nézel a tükörbe azt látod hogy mondjuk s bicepsz belso feje el van maradva. Akkor elkezded azt izolálni hogy jobban nőjön tehát a karodat igy formázod. Ugyan igy valakinek jó oldalsoválla van siman a nyomasoktol is de ha te nem olyan vagy akkor kell oldalemelni is.

2013. nov. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ilyen kontextusban már valóban több értelme volna. Valahogy én arra asszociáltam, hogy egyesek szerint már szálkásító gyakorlatok is vannak, de talán mert a kérdező felől is volt egy kis negatív vélemény az illető felé :)
2013. nov. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!