Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen testépítői gyakorlatoka...

Koncsik kérdése:

Milyen testépítői gyakorlatokat kell kerülnöm 15 évesen? Többi Lent!

Figyelt kérdés
A jövőhónap elejétől szeretnék elkezdeni tömeget növelni és heti 3x konditerembe járni.Sok helyen olvastam , hogy vannak gyakorlatok amelyeket 15 évesen még növésben lévő időszakban kerülni kellene.Le tudná nekem valaki írni melyek ezek?Illetve az ,hogy szedek fehérjét és Kreatint járhat e valami növekedési mellékhatással ?

2012. okt. 6. 10:27
 1/10 anonim ***** válasza:
A kondizás NEM állít meg a növésben magyarul amit megtudsz csinálni azt csinálhatod is.FEhérjét csak kajából vigyél be...15 évesen még felesleges(szerintem) táplálék kiegészítőt használni.Kondizás előtt 1-2 órával kajálj be normálisan(próbálj meg fehérje tartalmút,a rizs + csirkehús a legjobb állítólag,de olyat kajálj amit 'el tudsz égetni' tehát nem tészta meg zabpehely,hanem kolbász,szalonna,tojás,tehát nehezebb kajákat.) utánna meg valami tészta félét vagy valami hasonló szénhidrátot.
2012. okt. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló jó nagy marhaságot írt, a táplálkozással kapcsolatban. Ne egyél szalonnát meg kolbászt edzés miatt, ez hülyeség. És a tojás mióta nehéz kaja??? És miért ne lehetne zabpelyhet enni?


Gyakorlatokkal kapcsolatba vannak olyanok, amik eléggé megdolgozzák az ízületeket, és ezért nem tanácsos. Ilyen gyakorlat pl.: a váll mögül nyomás, a nyakhoz húzás, állig húzást is van, aki nem javasolja. Hirtelen ezek jutnak eszembe.

2012. okt. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azért a szalonnát nem ajánlanám >.<
2012. okt. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
amitöl legjobban tartok az a guggolás.A térdem eléggé ropog súly nélkül is és félek , hogy nem fogja bírni.A fehérjével kapcsolatban mindenki azt ajánlotta,hogy azt szedjem , az csak segíteni fog.
2012. okt. 6. 10:42
 5/10 anonim ***** válasza:

Fehérjét lehet szedni nyugodtan, csak élelmiszer, semmi káros nincs benne.


Guggolást próbáld ki, bírja-e a térded. Ha fáj, pihentesd, nem okos dolog erőltetni az ilyet. Én fáslizok, az segít kicsit.

2012. okt. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

tekerd be fáslival, térdszorítóval.


Érdemes beruházni csukló és könyökszorítóra is, ha félted az izületeidet. Persze ezek nem kellenek minden gyakorlathoz, csak a nehezebbekhez.


Amiket kerülni szoktak, gyakorlatok: váll mögól nyomás, álig húzás, nyak mögé húzás, tricepsznyújtás fekve, fekve homlokraengedés.

2012. okt. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsótól kérdezem, komolyan, a tripepsz nyújtással és a homlokra engedéssel mi a baj? Én ilyet még nem olvastam, hogy veszélyes lenne.
2012. okt. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

a kar terhelése eloszlik a váll, a könyök és a csukló izületei között.

De ha ebből kizárod az egyiket, a 2 említett gyakorlat esetében a vállat, akkor a könyökre sokkal nagyobb terhelés érkezik. (ha hülyeséget írtam, javítsatok)

Én pl egyiket se tudom teljesen szabályosan végezni mert a könyököm iszonyúan fáj a zárómozdulatnál, (így akár rám is eshet a súly, ha összecsuklik a fájdalom miatt a könyököm)


Egy osztálytársamnál is megfigyelhető ez a jelenség. Ill, sokaktól hallottam, hogy mellőzzem ezeket is.

2012. okt. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Sznofru ***** válasza:
Homlokraengedést csak ritkán csinálom, de azt is lehet többféleképpen. Ha szabályosan akarod, akkor ugye a két könyök közel van egymáshoz, de én jóval szélesebben csinálom, mert akkor a könyököm bírja és nem akarom szétcseszni. Általában a szabályosságra törekszem, de az izületvédelem fontosabb számomra.
2012. okt. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Sznofru ***** válasza:
Egyébként a kérdésre: 15 évesen a fejlődésben lévő szervezetnél a gerincre mért terhelést mérsékelten kell csinálni (guggolás, vállból nyomás, stb.)
2012. okt. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!