Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Soványan hogyan edzek?

Soványan hogyan edzek?

Figyelt kérdés
Eléggé ektomorf vagyok. Nuku hízás, nuku izomnövelés. Licsit olvasgattam és összezavarodtam. Írják, hogy heti 5ször, kemémyeket edzek minden edzésnap más testrészre. Máshol meg azt, hogy ezt ne tegyem és eléb heti 3 teljes, de nabyon laza, mert inkább lefogyok, mint izmosodok. Most akkor hogyan kezdjek edzeni? Eleve érdemes lenne edzenem? Hízni nem tudok, mindig tartom a súlyom, fohyni is vagy 1-2 kiló max. Porozni meg egyebet nem szeretnék. Annyit szeretnék, hogy az izmaim legalább picit kidologozottabbak, láthatóbbak legyenek, semmi kétajtós 120 kilós hulk nem tervezek lenni. Esetleg valami edzésterv?

2013. nov. 3. 15:58
 1/7 norbi2010 ***** válasza:
Három edzés elég, plusz tömegnövelő étrend. Itt teljes testes edzést szoktak ajánlani pár hónapig, bár én nem így kezdtem.
2013. nov. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A 3 hónapos átmozgatás pedig jó lenne. Keress rá googlen, itt nem tudunk linkelni.

Ne aggódj, nem fogsz hulk lenni, ez nem így működik...

2013. nov. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Először teljes testes, átmozgató edzés kell.
2013. nov. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha ennyire sovány vagy akkor: heti 3x edzés.Alap gyakorlatokkal.

Fekvenyomás,tolódzkodás,mellről nyomás,kétkezes bicepsz,húzódzkodás,evezés,felhúzás,guggolás,kitörés

2013. nov. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

De ezeket a gyakorlatokat nem kell minden edzésen végig csinálnod. pl.A:Nap fekvenyomás 5x6-12/húzódzkodás 5x6-12/ guggolás 5x6-12/felhúzás 5x6-12

B Nap: Tolódzkodás 5x6-12/evezés 5x6-12/2kezes bicepsz 5x6-12/kitörés(Ezt ink súly nélkül ajánlom) pl.5x100m majd növeled

A végén mehet 3x20 hasprés/lábemelés

És akkor A-B-A hét utána B-A-B hét.Ezzel jól lehet alapozni.

+ mivel nagyon sovány vagy ezért heti 2x15-20 perc kardiót berakhatsz.

2013. nov. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocs kihagytam :)

A naphoz : mellről nyomás

B naphoz : oldalt emelés

2013. nov. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kezdetnek heti 3 teljes testes súlyzós edzés. Szerintem nem kell a 3 hónap, elég lehet másfél-kettő is.

Utána osztott edzésterv, egy napra maximum kettő izomcsoport, lehetőleg egy nagy izomcsoport és egy kisebb. Láb mindenképpen menjen.

Tömegnövelő étrend

Mindegyiket bodybuilder.hu ról is tudsz nézni.

Ha már ott jársz, akkor kezd az alapismeretek fejezettel.

2013. nov. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!