Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nőként mennyi tápanyagra van...

Nőként mennyi tápanyagra van szükségem?

Figyelt kérdés

Ennyit tudok biztosra:

Tömegelésnél

2 tskg fehérje

3 tskg szénhidrát

? tskg zsír


Szálkásításnál

2,5-3g fehérje

0,5-1g szénhidrát

? g zsír.


Kiegészítenétek mennyi zsír kell? :) mennyi legyen a telített, az egyszeresen-és a többszörösen telített tskg-ban?

Köszi!


2013. nov. 4. 16:38
 1/9 clint ***** válasza:

Ezt nem lehet belőni, csak ha tudni lehet milyen alkat vagy, hizékony vagy sem pl...

amugy telített zsírokat én nem ajánlanék...

2013. nov. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mezo vagyok. Tudom hogy mindenkinek más-más a tápigénye, csak általánosságban kérdezem.
2013. nov. 4. 16:51
 3/9 anonim ***** válasza:

A gyomrod.. méretét mi nem látjuk egy fórumon keresztül. De annyira van szükséged, hogy amivel azt megtöltöd. Ez így lett kitalálva.


Nyilván nem müzlivel és hamburgerrel kellene feltölteni persze.

2013. nov. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0,5 gramm/ttkg kéne, olíva, lenmagolaj, Omega-3 főleg.
2013. nov. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Telítettből is 0,5? vagy az legyen nullához szorítva. most olvasom itt gyakorin, hogy 1 tskg zsírt írtak jó pár kérdéshez. tojás sárgáját mikor ehetek és hány grammot?
2013. nov. 4. 17:57
 6/9 anonim ***** válasza:
0,5 mehet abból is, de azt inkább úgy szokás mondani, maximzum annyi. Ha kevesebb jobb, de mehet napi 3-4 sárgája is nyugodtan.
2013. nov. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi! Még annyit kérdeznék, hogy az sem mindegy, hogy egyszeresen, vagy többszörösen telítetlen, nem? legyen hogy 0,25 1szeresen, 0,25 többszörösen, vagy ez már lényegtelen melyikből van több?

csak azért kérdezem mert mondják milyen jó az omega3, de pl. a földimogyoró nagyon sok omega6-ot tartalmaz, amit viszont már fújolnak. akkor most?

2013. nov. 4. 18:20
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor most, az ideális arány omega 3 és 6 között az egyenlő. Ezért nem jók általában a növényi zsírok, hiába telítetlenek, sok bennük az omega6 ami nem jó.

A telített állati zsírokkal ez a probléma sokkal kisebb.

2013. nov. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A kókuszzsír kivétel, abban jobb az o3/o6 aránya mint a szárazföldi állatokban, most néztem.
2013. nov. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!