Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az baj ha nem minden nap...

Az baj ha nem minden nap eszek fehérjét?

Figyelt kérdés
Mármint táplálék kiegészítőt.Van étrend meg minden csak a fehérje nagyon drága(18 ezer/hónap)és azért kérdezem hogy nem e elég csak azokon a napokon amikor edzek?

2013. nov. 4. 17:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
De elég! Sőt jobb is a húsból bevinni a fehérjét, kivétel edzés után.
2013. nov. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem baj, de érdekességképp számold ki egy árérték arányban jófajta fehérjének az árát 1 gramm fehérjére levetítve, és ugyanezt a hússal is, gyanítom csirkemell, megfogsz lepődni.

Amúgy hogy jön ki neked a 18 ezer/ hónap, minden második kajád fehérje vagy hogy?

2013. nov. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Elég edzésnap is. Egyébként milyen fehérje, és mennyi fogyasztasz hogy 18000/hó?
2013. nov. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ezt szedem: [link]


Nem tudom milyen mert csak öt napja használom.Az edző mondta hogy ez jó és ő is ezt használj azért vettem.Igazából nem annyira értek ehhez,ezért is akartam 1-2 hónapig személyi edzőhöz járni hogy segítsen egy két dologban.Nézegetek máshol is fehérjét mert lehet hogy van ami jobban megérné.

2013. nov. 4. 19:19
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát ez meg mi? Én értelmezni sem tudom, most akkor enek adagjában 12 g fehérje lenne csak, vagy mi van most?
2013. nov. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom beírtam a google-ba de nem sok mindent találtam.Igazából mindegy mert többet ki akarok próbálni és amelyik a legtöbbet használ azt fogom szedni.
2013. nov. 4. 19:30
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja amúgy a válaszokat köszönöm.
2013. nov. 4. 19:31
 8/11 anonim ***** válasza:

Sok különbség nincs köztük, ezek nem csodaszerek.


De kis matek:

Pl. vegyük a Scitec 5 kilós (érdemes a legnagyobb kiszerelésben venni a fehérjét, ugy a legolcsóbb) fehérjéjét, 26500 FT, 73%-os fehérje aránnyal, azaz 5kilóban van 3666g fehérje---> 26500/3666= ~7.2ft/gramm


Ugyanez csirkemellel 1500 FT-os áron számolva (bár ennél lehet olcsóbban is kapni, de boltokban amikor legtoljára néztem ennél még drágább is volt), 5kiló csirkemellben van kb 1000gramm fehérje, 5x1500/1000 = 7,5 Ft/gramm.


Szóval lehet soknak tünik a fehérje ára, de valójában viszont egész barátságos az ára :)

2013. nov. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez nem 'fehérje', hanem étkezéshelyettesítő, abból is a kifejezetten nőknek készült fajta, akik ódzkodnak a gonosz gyúróporoktól, ezért kisebb kiszerelésbe teszik, és háromszorannyiért adják nekik. Tömény lehúzás. 53%-os...

Mennyiért veszed, és mekkora egy doboz?


Amúgy, csak összehasonlításként, az egyik legolcsóbb fehérje a piacon, a Myprotein Impact Wheyből 5, azaz ÖT kiló kerül 18900-ba.


S nincs olyan, hogy ez jobban használ, mint a másik, hanem az van, hogy a szükséges tápanyagmennyiséget megeszed-e egy nap, vagy nem. Ha nem, az nem jó, ha meg de, az jó.

2013. nov. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Rendben akkor ezt lehet hanyagolom.De akkor mit tudtuk helyette ajánlani?Ki mit használ?Csak azért mert már írtam hogy még annyira nem vagyok otthon ebben a témában és azért kérdezem hogy úgy árban meg mennyiségben melyik éri meg a legjobban?
2013. nov. 4. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!