Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ilyen létezik hogy kis súllyal...

Ilyen létezik hogy kis súllyal fejlődnék?

Figyelt kérdés

Minél nagyobb terhelést kap az izom, annál jobban ösztönözve van arra, h nőjön. Ezt értem ezért szoktak nagy súlyokkal kis ismétlésszámokat csinálni. Eddig én is ezt tettem, de soha nem durranok be edzés közben ami gondolom baj. pl. mell, kar edzésnél v lábnál, tökmindegy minél, akármennyire érzem, hogy majd összeszakadok az utolsó sorozat vége felé, nincs bedurranás. egyedül a vádlim durran nagyot, más izmom egyáltalán nem. csak elfárad.

ezen a héten viszont 15-20 körüli ismétléseket csináltam és pl bicepsz napján is annyira megtelt a karom vérrel, hogy nem tudtam a kezem elforgatni! nagyon jó érzés volt, imádtam!


de most összezavarodtam: attól hogy végre bedurrantam most, még nem biztos hogy megadtam azt a terhelést az izmoknak amik kellenek,

vagy

attól mert nagy súlyokkal dolgoztam eddig(szabályosan) de nem durrantam még adhattam megfelelő terhelést?


(tudom hogy az izomnövekedés elsősorban az étrenden és pihenésen múlik, de itt a lényeg a súlyokon van most :))


lényegében:

kis súly, de durranva=fejlődés?

nagy súly, de nem durranva=nem fejlődés?


2013. nov. 23. 18:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Az gond, ha nem érzed az izmokat nagy súlynál és nem durransz. Azt jelenti, hogy túl nagy a súly és nem csinálod szabályosan. Pár kilós súlyzócskával is be lehet durranni, de attól még nem lesz izomnövekedés. A durranás még nem jelenti, hogy elég kárt okoztál az izomszövetekben, nem okozol vele az izomban mikroszakadásokat, amik regenerálódva vezetnek az izomnövekedéshez. Szóval lehet kis súllyal néha edzeni, de csak azzal nem sokra mész. Variáld, legyen nagyobb súlyos edzés is.
2013. nov. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az mitől van hogy bicepszeztem X kilóval

de múltkor úgy csináltam hogy ugyanazzal az X kilóval bicepszeztem, hogy 1 mell gyakorlat, 1 bicepsz, még 1 mell, még 1 bicepsz, így szlalomozva. De ennél viszont itt is bedurrant a bicepszem. Szóval hiába hogy ugyanakkora a súly, más eredmény lett a végén ez miért történt? a gyakorlatok közti pihenőidő lehet a ludas?

2013. nov. 23. 18:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen lehet, hogy a pihenő idő miatt.
2013. nov. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!