Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha izomtömeget akarok növelni,...

Ha izomtömeget akarok növelni, a fekvenyomást milyen ismétlésszámmal csináljam?

Figyelt kérdés
2013. nov. 24. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:
8-12
2013. nov. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 *Glissade* ***** válasza:
8-12+ megfelelő súly;)
2013. nov. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
értem, mert egyesek szerint min. 12 kell, mások meg 6os ismétlésekkel dolgoznak....
2013. nov. 24. 17:36
 4/8 *Glissade* ***** válasza:
Súly ês egyên függő.
2013. nov. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
hát még nem vmi régen edzek, most egyenes padon 50kg ki tudok nyomni 5x
2013. nov. 24. 17:40
 6/8 *Glissade* ***** válasza:
Nincs jó és rossz, neked kell kitapasztalni!
2013. nov. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy Gliss mondja, egy olyan általános igazságot viszont elejtenék, hogy akik kezdők, azoknak érdemesebb kicsit magasabb ismétléssel kezdeni.

Mivel még hajlamosak bevonni a segédizmokat("rángatni a súlyokat"), így jobban tudod izolálni a gyakorlatot. Később érdemes lemenni 8-10-re, így hatásosabb lehet az edzés.

2013. nov. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 clint ***** válasza:

a 8-12 a legáltalánosabb javaslat, de van aki jobban reagál a kevesebbre és van aki a többre reagál jobban...

ezt egy pár hónap alatt ki tudod tapasztalni...

így látatlanba felesleges válaszolni, mert ugyis mindenki azt válaszolja ami neki jó, és lehet te totál más genetikával testalkattal stb rendelkezel, és másra reagálnál jobban...

Én növelve a súlyt 3-4 sorozattal edzem, 15-12-10-8ismétléssel. Nekem ez vált be, míg volt olyan edzőtársam akinek ez kifejezetten ártott.

2013. nov. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!