Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy kezdjek neki otthonról a...

Hogy kezdjek neki otthonról a testépítésnek?

Figyelt kérdés
Nemrég még egy fekvőtámaszt sem tudtam megcsinálni és több tíz kg súlyfelesleg volt rajtam. Még most is van egy kis hasam, de ez már csak pár kg plusz. Milyen gyakorlatokat végezzek és hogy kezdjek neki, hogy szálkás legyen a testem és kockás hasam lehessen? Egyenlőre csak az itthonról elvégezhető gyakorlatok érdekelnek! Nem akarok izom kolosszus lenni, csak magam számára esztétikus! Soha nem edzettem még a testemet ezért tudtommal fontos, hogy ne eröltessem meg magam elsőre. 24/F

2013. nov. 24. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Végezd a fegyencedzést és legyen szálkásító diétád. Az erősítő edzések mellé kellene még heti 3-4 aerob edzés is, kocogás, bicaj.
2013. nov. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A szálkásító diéta nélkül nem megy? Ez valami spéci dolog? Jelenleg a fogyókúrám miatt csak húst, halat, zöldséget és gyümölcsöt eszem. Se krumpli, tészta, kenyér, cukor, liszt, rizs.
2013. nov. 24. 21:19
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem megy rendes diéta nélkül, okszor még azzal se.:)


Szálkásító diéta: napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1-2g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

2013. nov. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

És mi történik akkor, ha elkezdem a tanácsolt edzést, de ezt a diétát nem használom, mert rengeteg étel van benne amit már soha többet nem eszem, mert már nem szeretem (pl. kenyér). Tehát eszem továbbra is a diétám szerint húst, halat, zöldséget, stb. esetleg rizst.


Mi történhet?

2013. nov. 24. 21:29
 5/7 A kérdező kommentje:
Magyarán mi a helyzet akkor, ha nem ilyen tudományosan csinálom, csak folytatom a diétás étkezésemet ami már beépült a mindennapjaimba és emellett végigcsinálom a fegyencedzést és ha majd azzal kész vagyok, eljárok kondizni?
2013. nov. 24. 21:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem fontos kenyeret enni. Rosszul értelmezted az étrendet. Nem muszáj mindet enni, csak a lehetődégeket írtam.

Keezd el ahogy gondolod és majd meglátod, hogy mennyire kell szigorúan venni. Előre nem jósolok semmit.

2013. nov. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy segítettél!
2013. nov. 24. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!