Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Gyúrósok, akik sok állati...

Gyúrósok, akik sok állati fehérjét fogyasztotok nem féltek, hogy nagyobb eséllyel rákosok lesztek?

Figyelt kérdés
Látom sokan 3g/ttkg vagy több fehérjét javasolnak, ami ráadásul állati fehérje legyen. Nem kétséges szükséges az izomépítéshez fehérje, de egyéb élettani hatásait is ismerik, akik utánaolvasnak dolgoknak? Rengeteg kutatás igazolja, hogy az állati fehérje elősegíti a rákbetegségek kialakulását. Pl. japánoknál kevésbé ismert betegség a rák, viszont az Amerikába migráltaknál feltűnően nagy százalékban fellépett, amit megvizsgálva kiderült, hogy átvették az ottani nagyobb mértékű állati hús evés szokását és ez okozta.

2013. dec. 7. 16:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mire nem mondják hogy rákos leszel tőle? Ha meg megdöglök ,akkor izmosan ne girnyó kis ratyigyökérként.
2013. dec. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Miért, szerinted rosszabb, mint a gyorskaja, felvágott, cigaretta, alkohol...? Egy étrendet tartó ember, aki tömegeléskor 2 g/ttkg fehérjét eszik, szerintem később lesz rákos, mint az átlag aki minden szart.
2013. dec. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
56%

Tudok róla, és ez igaz is. De tudod én szeretem ezt a sportot, szeretek edzeni, szeretem az izmaimat. Mellesleg csak az idióták esznek 3g fehérjét vagy a felett testsúlykilónként, de ők a biokémiai alapokkal sincsenek tisztában. Pl. azzal, hogy a fölös fehérjét elégeti energiaként a szervezet, és a fehérje kalóriatartalma a szénhidráttal egyezik meg. Tehát csak szimplán elhíznak vagy nehezítik a diétát a sok fehérjével.

De szerintem ha az 1,8-2 g/kg fehérjémbe halok bele majd, hát istenem, ez van, legalább végigedzettem az életemet és ez boldoggá tett. Még mindig jobb, mint amit a vegák művelnek, szerintem a B12, folsav, kálcium, cink, vas, fehérje, esszenciális zsírsav hiány sokkal egészségtelenebb rövid és hosszútávon is.

2013. dec. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Dead Sea az első, aki értelmes választ adott. Én is edzek és én is eszek, húst, táp.kieget, de úgy látom sokaknak csak annyi marad meg, hogy sok fehérje kell és pl. diéta alatt csak tejsavó turmix és csirkemell megy szinte és alig valami zöldség. Ha az egészség oldalát nem is nézi valaki, akkor is hátrányos a túl sok fehérje még az anyagi okokon túl is, mivel a szükségesnél több fehérje lebontásához plusz energia kell, ami épphogy lassíthatja az izomtömegnövelést.
2013. dec. 7. 16:52
 5/15 anonim ***** válasza:

Ez a hús sütèsétől függ. Ha túl magas a hőfok valami rákkeltő anyag szabadul fel. Viszont a rozmaringgal fűszerezett nagy mértékben csökkenti ezt a rákkeltő anyagot. Egyébként a fehér húsokban sokkal kevesebb ilyen DNS-re rátapadó rákkeltő anyag van mint a vöröshúsban.

Spektrumon néztem.

2013. dec. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 *Glissade* ***** válasza:

Kérdező ebben igazad van! Olyannyira, hogy meg sem lehetne magyarázni az ellenkezőjét;)

Mindennek van igazság alapja, ahogy a vega étrendnek is, csak az a gond, hogy mi emberek mindent túlmisztifikálunk és szabályok közé zárunk.

2013. dec. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 *Glissade* ***** válasza:
Szerintem akkor van gond ha valaki erőlteti a sok fehérjét...
2013. dec. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Itt az oldalon nem szoktunk 3-nál többet javasolni, 3-at is csak nagyritkán diétában. Amúgy ismered azt a szót, hogy prioritás? A helyedben pl. a szmogtól és a stressztől sokkal jobban félnék, mint a húsevéstől, kissé nagyobb esélye van, hogy attól kapsz rákot, sőt. Annak is nagyobb az esélye, hogy elüt egy autó.

Amúgy arra, hogy X helyen miért van kevesebb betegség, mint Y helyen, még ötezer okot találtak ki...

2013. dec. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%
Ha érdekelne mekkora eséllyel leszek rákos, valami steril szobában feküdnék egész életemben. De gyanítom a túl sok fekvés is növeli valamilyen rák esélyét.
2013. dec. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Most már egyre több kutató rájött arra, hogy a rákos megbetegedések tulajdonképpen hiánybetegségek


Vannak olyan orvosok/gyógyászok, akik év(tized)ek óta közel 100%-osan tudnak nem végstádiumos rákos betegeket teljesen meggyógyítani mindenféle "csodaszer" nélkül, "csak" azzal, hogy "mega" dózisban adnak a betegeknek vitaminokat, ásványi anyagokat, nyomelemeket, esszenciális zsírsavakat és esszenciális aminosavakat - persze nem ész nélkül, hanem megfelelő arányokat betartva.


Továbbá az is bizonyítást nyert már, hogy a rákos sejtek legnagyobb éltetője a cukor.


Olvass utána, ha nem hiszed.


Na most akkor nézzük a tényeket:


- A testépítők többsége az átlaghoz képest nagyságrendekkel TÖBB vitamint, ásványi anyagot, nyomelemet, esszenciális zsírsavat és esszenciális aminosavakat visz be a szervezetébe.


- A testépítők többsége nagyságrendekkel KEVESEBB cukrot fogyaszt, mint az átlag.


A következtetést mindenki levonhatja, hogy kinek van nagyobb esélye a rákra...

2013. dec. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!