Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan tudok nagyobb súllyal...

Hogyan tudok nagyobb súllyal fekvenyomni? Ha piramisban megyek egyre feljebb, vagy ha egyből a nagy súllyal kezdenék?

Figyelt kérdés

2013. okt. 25. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Piramisban, de csak párat nyomsz a ksebb súlyokba is, nem bukásig. Egyből nagy súly felejtős.
2013. okt. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha egyből nagy súllyal kezdesz, akkor hamarosan semmivel sem nyomsz majd, akkorát sérülsz.

Az előttem író megírta a megoldást!

Rúddal csinálnék egy 25-30 ismétléses alapos melegítést, majd egyenlően elosztva a súlyokat felezném az ismétléseket a csúcs 1 ismétlésig.

Csúcsnyomáskor a pihenőidők lehetnek hosszabbak.

2013. okt. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Úgy szoktam,hogy bemelegítek a rúddal (10 kg).Majd felrakom 30-ra nyomok belőle 10 ismétlést,majd 35-re ebből kb. 10 x5-öt utána felrakom 40-re ebből kb. 10x3-at.
2013. okt. 25. 21:22
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát akkor a csúcs talán ilyesmi lehetne:

Melegítés: Rúd 16x

1.sorozat 20kg 10x

2. sorozat 30kg 6x

3. sorozat 40kg 2-3x

4. sorozat 45kg 1x


Egy próbát megér a csúcskor, persze ha többet is tudsz akkor 45 után 1-2 kilónként mehetsz feljebb 1-1 ismétlésekkel.


Csúcsnyomás: mindig legyen melletted tapasztalt segítő!

2013. okt. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amit leírtál egyébként rengeteg, nagyon sok ismétlés. ha így nyomod akkor csúcsra semmi erő nem marad, ha úgy ahogy írtam esélyed van 50kg feletti csúcsra
2013. okt. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Syx válasza:

Piramisban!

Így a leghatásosabb és elkerülöd a sérülések valószínűségét!

2013. okt. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 popeszku válasza:
Én pont fordítva csináltam,viszont negyedóra bemelegítő tornázással,a legnagyobb súllyal kezdve,így nem fárasztott ki a sok apróbb.De ez heti heti napon zajlott,nem ám hogy nekiesünk a mázsának egyből.
2013. nov. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sok sorozatot csinálsz...

Kezdésnek melegítés rúddal 2 sorozat (2x15-20 mondjuk) vagy fekvőtámasz. Aztán egy közepes súly, hogy melegedjen az ízület. Közben megtekergeted váll-könyök-csukló-derék ízületeket. Aztán mehet a széria súly, amiből 3 munkasorozat elég. Vagy mész föl piramisba.

Később mehet 4 akár 5 munkasorozat is. Meg majd idővel kitapasztalod, hogy tudsz a leghatékonyabban erőt növelni. Eleinte viszonylag gyorsan fog menni, majd lelassul, 8-10 kiló plusszért 1 évet kell edzeni naturalban. Aztán a testi adottságaidnak a végéhez érsz. Van akinél ez 120 van akinél 160 kiló.

2013. nov. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!