Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Rotátor köpeny gyulladásom...

Rotátor köpeny gyulladásom van, volt már valakinek?

Figyelt kérdés
3 éve elkezdtem edzeni. Kb fél évig csináltam de a vállam elég keményen begyulladt. Az edzést azóta abba is hagytam. Voltam eddig 4 orvosnál. Az első annyit mondott, "majd elmúlik". Aztán voltam fizikotherápián, aztán fizikón+gyógytornán. Most megint járok gyógytornára is meg fizikóra is. De nem igazán használ. Nektek mi az ami használt. Újra edzeni akarok de egyenlőre még nem tudok.
2013. dec. 22. 01:35
 1/2 anonim ***** válasza:
én két évig edzettem,most begyulladt fél éve.Nem nagyon javul,de az orvos sem kecsegetett sok jóval.Mondta,hogy nagyon nehezen gyógyul,több évig eltarthat,mire helyrejön...és gondolj bele,ha nagy nehezen rendbe jön,és újra elkezded az edzést,akkor könnyen ugyanoda juthatsz,mert ugyanazt a mozgást végzed,amit nem bírt az érintett terület...Én csak bizonyos gyakorlatokat tudok csinálni,pl.hátazni,bicepsz,alkar,tricepsz,de amihez váll kell azt nem,a tológyakorlatok is teljesen kiesnek,tehát vállazni,fekvenyomni pl.nem tudok,de 10 fekvőtámaszt sem tudok megcsinálni,a harmadik már nem megy...Úszást javasolt a doki(azt szoktam,attól tényleg nem fáj)meg tornáztasd lazán,csinálj sok vállkörzést,nyújtogass,ennyit lehet tenni.Aztán ha nagyon akarsz edzeni,akkor ha rendbe jön,akkor nagyon óvatosan,és kis súlyokkal kísérletezhetsz.ez van...
2013. dec. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 OneHitGoHome válasza:

Reggel felkelsz, nyújtod. Aztán kicsit bemelegítesz, és végzel koncentrált rotátor köpeny erősítő gyakorlatokat.

Gyulladáscsökkentő gyógyszerek(NSAID),kenőcsök, kortizon tartalmú injekciók(Diprophos),és ami biztos, hogy segíthet az az olimpiai fej fölé nyomás.(Over head press)A végpontban egy olyan helyzetbe kerül a lapocska, hogy nem tudja becsípni az indaid ezáltal erősíti is őket és védi is a sérüléstől, ha helyesen végzed. Azért gyullad be az ina a rotátor köpeny izmoknak, mert rossz a tartásod vagy a gyakorlatok közben, vagy ámblokk és hozzá dörzsölődik a kiálló csontnyúlványhoz(acromion) az acromion és az inak között kell helyet generálni azzal, hogy erősíted a lapocka közötti izmaid(trapéz izom középső, és alsó része). Ezáltal a csontnyúlvány nem fogja irritálni az ottani inakat és tudnak regenerálódni. Azután pedig meg kell erősítened a gyulladás következtében elgyengült izmokat és szalagokat az elején felsorolt gyakorlatokkal.

A fizioterápia és a gyógytorna jó dolog... annak, aki nem edz!:'D Aki edz, annak nem elég lassú vagy részleges megoldás.. ide 100%-os váll mobilitás kell.

2017. szept. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!