Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit gondoltok a reggeli...

Mit gondoltok a reggeli edzésről éhgyomorra?

Figyelt kérdés
Majd természetesen protein + gyors ch.

2013. dec. 30. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem túl jó ötlet, mert a szervezet csak az izmokhoz tud nyúlni.
2013. dec. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
úgy leesik a vércukrod, h bekomálsz majd, ha kimerítő edzést csinálsz, semmi értelme, inkább egy könnyedebb reggeli, és utána egy órával edzés...én így csinálom...
2013. dec. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez most komoly? De nem az a logikus, hogy teljesen kiürülnek így a glikogén raktárak amit jól fel lehet tölteni gyors ch-val?
2013. dec. 30. 20:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Az edzéshez energia kell. Miből nyer a szervezet? Izomból, mert az van ott neki.
2013. dec. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Találtam egy jó cikket a shop-builderen, idézem is egy részletét:



"Egy dolog biztos, kutatás ide vagy oda: ha reggel éhgyomorra edzel, nem fogod elveszíteni az izmaidat, és állítjuk - már csak a saját tapasztalatunk alapján is - hogy az erőszinted sem lesz rosszabb, leszámítva az első pár hetet, amikor az agyad elhiteti veled hogy éhgyomorra csak szar edzést lehet végezni. Mondjuk egy délutáni edzés esetében eszünkbe sem jutna előtte 8, vagy több órán keresztül nem enni, de ez már más kérdés.


Visszatérve a reggeli edzésre: gondolj bele csak józan paraszti ésszel (és tényleg mellőzzük a tudományos maszlagot, nyugi, elolvastuk)! Este nyilván lefekvés előtt valami fehérjeforrást még eszel. Szénhidrátot egész előző nap ettél valamennyit. Lefekszel aludni. Ugyan hová tűnne a glikogén az izmaidból? Szublimál? Ott van az, ne félj, hiszen azt a szervezet akkor használja el, amikor gyors energiára van szüksége. Éjszaka erre nemigen van szükséged, legalábbis ha egyedül töltöd az éjszakát akkor esélyes, hogy nem ;) Egy dologra kell ügyelned: ami tápanyagmennyiséget edzés előtt bevittél korábban, azt valamikor máskor pótolni érdemes, hogy ne csökkenjen a napi össz tápanyagbeviteled."


Maradok a reggeli edzésnél, személy szerint nekem beválni látszik, de kiváncsi voltam a véleményetekre srácok :)

2013. dec. 30. 20:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Én évek óta reggel éhgyomorra edzek, soha nem volt ebből problémám.
2013. dec. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm 6-os! És a többieknek is.
2013. dec. 30. 22:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyáron én is éhgyomorra szoktam edzeni. Szerintem lehet, a lényeg az, hogy ne akkor akarj rekordokat dönteni :).
2014. jan. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!