Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Gyenge hasfalam van, arra...

Gyenge hasfalam van, arra edzés, mire figyeljek, tudok változtatni valamit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Még kezdő vagyok testépítés téren, de ügyeskedem, szépen is fejlődtem mint ahogy az le volt írva, de mindig is problémám volt a hasizmokkal. Mivel alapból az volt talán a leggyengébb izmom, kellő figyelmet kapott, de valami miatt nem tudok vele úgy bánni mint a többivel. Észrevettem egy jó ideje, hogy legjobban a két bordám között (epigastrio) kezdett megnőni az izom és érezhetően kidudorodik ha befeszítem és hát ezt furcsálltam. Ezt megmutattam édesanyámnak, mivel ő egészségügyben dolgozik és elmondta, hogy neki is, nagymamámnak, nagypapámnak gyenge hasfala volt, ami jó kis köldöksérvvel, műtétekkel és egyéb jó dolgokkal járt nekik mindig is és neki is van egy ilyen dudora ha befeszít. Valami olyasmit mondott, hogy a rostok könnyen elszakadnak és összegyűlnek ott és emiatt ilyen hastartó övet tanácsol mint a profi súlyemelőknek, hogy ne engedje oda összegyűlni.


A kérdésem:

Van valakinek ilyesmi téren tapasztalata, észrevétele, hallott/látott már valaki ilyet, esetleg tanács hol olvashatnék többet róla? Esetleg edzés terv, hogy tudjak hasizomra erősíteni, de ne terheljem meg a problémás helyen magam, erősítsem a hasizmomat és későbbiekben elkerüljem a sérveket amiket sajnos szülő/nagyszülők nem tudtak elkerülni? Sajnos google most kicsit cserbenhagyott a sok "hogyan fogyjak le 2 nap alatt" találattal amit az eredetileg gyenge hasfalról dob ki.



2014. jan. 2. 10:56
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]

nagyon jónak tartom a Kábeles hasprést, illetve felülések, lábemeléseket ajánlok.

2014. jan. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
igen, de a felülés, lábemelést csináltam eddig is és elég szépen jött ki a problémám. Őszintén kicsit megijedtem tőle és most nem merem csinálni, nehogy eldurvuljon. A Kábeles is ilyennek tűnik nekem
2014. jan. 2. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!