Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fehérje mint táplálékkiegészít...

Fehérje mint táplálékkiegészítő mindenképp szükséges?

Figyelt kérdés

Most kezdenék el ismét edzeni, sajnos kicsit meg kell húznom a költségvetést, így nyilván nem vagyok eleresztve anyagilag.

Az étrendemben 120 gramm fehérjének kell lennie, ahogy kiszámoltam, ezt bőven be tudom vinni szilárd kajából egyelőre, és még akkor is több egy picit. Kérdésem, hogy mindenképpen szükség van-e fehérje porra, mondjuk edzés utánra? (a leggyorsabb tápanyaghoz jutás miatt.)

Ugyanis a terem, ahová járnék, körülbelül 5 percre van, hazaérve egyből tudok egy rendes csirke-rizs-zöldség kombót enni, esetleg hozzá tojást.


Vélemények?



2014. jan. 2. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Nincs,de jó lenne.

Mehet rizs csirke kombo vagy tojás

2014. jan. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
"Mindenképp" egyik kiegészítő sem szükséges, de azért jó, ha van. Meg lehet lenni fehérjepor nélkül is, ha az étrended jó, és szerintem előbb vitamint vegyél, mint fehérjét.
2014. jan. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem, de egy idő után jó érzés lesz, ha változatos ízt eszel.
2014. jan. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, megoldható szilárd kajából is. A vitamin viszont fontos, mert azt szinte lehetetlen bevinni kajából.
2014. jan. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ameddig nem versenyzőnek készülsz, addig szinte teljesen mindegy mikor milyen felszívódású tulajdonságó élelmiszerrel viszed be a kaját, a lényeg, hogy meglegyen mindenből a szükséges mennyiség, tömegelésnél szerintem nem annyira fontos, de pl szálkásításnál sokszor lehet megmenteni a napot egy egy fehérjeshake-el...

amúgy igen első körben inkább vitamint, második körben halolaj, és csak utána fehérje meg egyéb kiegészítők..

2014. jan. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!