Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Merev karú lehúzás az hatásos...

Merev karú lehúzás az hatásos gyakorlat?

Figyelt kérdés
Azon gondolkozom hogy a merev karú lehúzás beiktassam-e a hát edzésembe ? Mennyire szélesíti, építi a hátizmot ?
2014. jan. 4. 18:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elég jó gyakorlatnak tartom, de mivel ugye több gyakorlat megy egy hátedzésen, így nem lehet megtippelni hogy ez a gyakorlat mennyit tesz a formához.
2014. jan. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szerinted ezt a merev karú lehúzás beiktassam a hát edzésbe ? Montez te szoktad csinálni ?
2014. jan. 4. 18:47
 3/11 anonim ***** válasza:
Én szoktam, de nem minden edzésen, mert én variálom a gyakorlatokat. Szerintem próbáld ki és meglátod.
2014. jan. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És melyik gyakorlat után csináljam ? Rögtön a húzódzkodás után, vagy evezés után előtt ? Mit javasolsz (Mike Mentzer ugyan nautilus gépen végezte az áthúzást, de ő első gyakorlatnak csinálta)
2014. jan. 4. 19:13
 5/11 anonim ***** válasza:
Én inkább a hátedzés vége felé alkalmazom. Előbb menjen a húzódzkodás, evezés.
2014. jan. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem túl fontos gyakorlat, a fűrészizmokat terheli leginkább, de persze az egész széles hátizmot is valamennyire.


Lehet csinálni edzés elején bemelegítésnek is, még egy két csigás ökörséggel, ahogy az a majom bunny is csinálja;

http://www.youtube.com/watch?v=3zB6ow_298U


De lehet csinálni a legvégén is.

2014. jan. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Legfontosabb gyakorlatok amúgy a felhúzás, majd holtversenyben a húzódzkodás és a döntött törzsű (vagy t-rudas) evezés.

Ezeknek minden hátedzésen szerepelniük kéne.


A többi az már majdnem mindegy is, hogy mit csinálsz.

2014. jan. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én szoktam, meg is lehet nézni a hátam :-D De max utolsó gyakorlatnak, sokkal fontosabb a húzódzkodás, lehúzás, evezés stb...
2014. jan. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
És ez a merev karú lehúzás a hátizom szélességét, vagy a vastagságát növeli inkább ?
2014. jan. 5. 11:42
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyiket se. . Szélességre leginkább a húzódzkodás, lehúzás széles fogással, vastagságra szabadsúlyos evezés, T rudas evezés stb. .. De a hangsúly jobban a szabadsúlyos edzésen van itt is, meg minden izomcsoportnál. A lehúzás egy aránylag kis súllyal végzett formáló gyakorlat, de ha be kellene határolni, akkor azt mondanám hogy a hátizom alsó részét dolgoztatja meg, meg a fürész izmot, attól függõen hogy csinálod.

Ezek saját tapasztalatok, tehát lehet nem mindenkinek ez válik be!

2014. jan. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!