Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Erősítő edzés után rögtön...

Erősítő edzés után rögtön aerob edzés. Szálkásításhoz megfelelő vagy tök homály?

Figyelt kérdés

Első: Szálkásítani tervezek, izomtömeg veszteséget minimalizálni, viszont ha már lemegyek terembe, akkor mindig szeretek erősítő edzés után rögtön 1 órát aerobozni. Ez hülyeség v jó valamire? Erősítő előtt megpróbálok mindig enni valamit, de nem sokat, hogy aerobra már nagyjából leessen a vércukrom és ne a szénhidrátot használjam el, hanem lehetőleg zsírt égessek. (HIIT nem kifejezettebben vonz)


Második: Fehérjét mikor? Eléggé bizonytalan vagyok fehérjével kapcsolatban. Régebben úgy csináltam, hogy erősítés után megittam egy adagot, hogy ne úgy kezdjem el az aerobot mint egy mosott szar, meg ahogy olvasgattam, azt erősítő edzés után ajánlatos. De nem tudom hogy mennyire van értelme, ha utána még egy órát mozgok.


Harmadik: Aerobozás után érdemes azonnal enni valamit, vagy éheztessem magam? Nagyon szokott már a tekerés közben is korogni a gyomrom, és az edzés vége után még egy óra amíg hazáig eljutok, és valamit tudok enni. Próbáljak meg rögtön edzés végén enni valamit, vagy jó otthon is? Diétázás persze alap.


Köszönöm a segítséget előre is.

(Tudom hogy hasonló kérdés volt már, de talán picit más célokkal, lehetőségekkel rendelkezett az a kérdésfeltevő)


2014. jan. 4. 19:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Első: Az súlyzós edzést tedd minél távolabbra az aerobtól. Reggelente menjen az aerob, délután a súlyzós.

Aerob miatt felesleges lemenni a terembe, elég egy órával hamarabb felkelni és tempósan gyalogolni mindenfelé.

Ha utálsz gyalogolni, akkor vegyél otthonra egy szobabiciklit. Totál felesleges csak azért lemenni a terembe, hogy biciklizhess. A súlyzós edzést követő aerob meg nem a legoptimálisabb megoldás.

Azokon a napokon, amikor nincs súlyzós edzés nyugodtan mehet a napi két aerob is.


Második: Ha a fentieket megfogadod, akkor nem merül fel ilyen kérdés.


Harmadik: Igen aerob után érdemes enni, nem kell éheztetned magad. Az aerob előtt ne egyél szénhidrátot, de fehérjét ehetsz.

2014. jan. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!