Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez mennyire jó edzésterv hasra?

Ez mennyire jó edzésterv hasra?

Figyelt kérdés

5x20 sima hasprés

5x20 ferde hasprés mindkét oldalra

5x20 hasprés oldalra fordított térddel (tehát mintha csípőtől lefele oldalt feküdnél)

5x20 bicska

5x20 törzsdöntés mindkét oldalra 3kg-os szabadsúllyal


2014. jan. 4. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:
sok lesz
2014. jan. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Jó, feltéve ha ezt nem mind egy alkalommal csinálod, mert akkor túl sok. Bajod nem lesz tőle, mivel a hasizmot szinte lehetetlen tőledzeni, de semmivel sem leszel előrébb mintha annyit csinálnál, hogy;



Hétfő:

5x20 sima hasprés

5x20 ferde hasprés mindkét oldalra


Szerda:

5x20 sima hasprés

5x20 hasprés oldalra fordított térddel


Péntek:

5x20 sima hasprés

5x20 bicska



A törzsdöntés szerintem egy szar gyakorlat.

2014. jan. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha ennyi mindent tudsz csinálni hasra, akkor rosszul csinálod. Inkább növeld az intenzitást és csökkentsd le az egészet 2 gyakorlatra. (ui.: mit csinálsz te bicskával?)
2014. jan. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Gondolom a hasizmát erősíti bicskagépen, nem?
2014. jan. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

én hasra csak hasizomkerékkel szoktam edzeni és kockás a hasam (bár van rajta egy kis fölösleg mivel tömegelek de látszik hogy alatta kockás). Mást nem szoktam mostanában, ez a kerék megedzi az egész hasat.


erre gondolok:

http://www.youtube.com/watch?v=H7mLcPlwdYI

2014. jan. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Milyen szempontból értitek azt, hogy sok lesz? Sérülésveszélyes? Vagy brutál izomláz? Vagy miért?


Nem kockás hasat szeretnék, csak fogyni. Így néz ki az edzéstervem:

Hétfő: mell-bicepsz

Kedd: has

Szerda: pihi

Csütörtök: váll-tricepsz

Péntek: láb-popsi

Szombat: has

Vasárnap: pihi

2014. jan. 4. 20:19
 7/10 anonim ***** válasza:

Olyan szempontból sok, hogy felesleges ennyi.

Nem lesz túledzés, sérülés sem, az izomláz az meg nem árt.

Szóval semmiféle hátrányod nem származik abból, ha ennyit csinálsz, csak előnyöd sem.

Feleslegesen pazarlod az idődet, meg fárasztod magadat, veszed el az időt és az energiát a többi gyakorlattól.


A több nem mindig jobb, semmivel nem fogsz jobban fejlődni mintha azt csinálnád, amit leírtam a második hozzászólásban. De ha csak kétszer hasazol, akkor is elég ennyi bőven;


1. hasedzés;

5x20 sima hasprés

5x20 ferde hasprés mindkét oldalra


2. hasedzés;

5x20 sima hasprés

5x20 hasprés oldalra fordított térddel



A hasizomedzéstől nem fogsz fogyni, mert nincs olyan, hogy helyi zsírégetés. A fogyáshoz aerob edzés kell; tempós gyaloglás, kocogás, (szoba)biciklizés), taposógép, elipszistréner stb... és szálkásító diéta.



Az edzésterved különben jó, csak nem látom, hogy melyik napon edzed a hátadat!


A hasnak meg különben sem kell külön edzésnap.

Csinálj annyit, amennyit itt mindannyian javaslunk, mondjuk hétfőn és csütörtökön a súlyzós edzéseid legelején. Bemelegítésnek is pont jó lesz!

2014. jan. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Felesleges ennyi hasizom gyakorlat. Nekem kb. 5-10 perc szokott lenni edzés végén. Végezz alapgyakorlatokat, ott rendesen dolgozik a hasad is. pl. felhúzás,mellről nyomás,guggolás,húzódzkodás,tolódzkodás stb. ennél mind feszül a hasad, és jobbat is tesz neki mint ennyi hasprés meg felülés, ami azon kívül, hogy ha helytelenűl végzed csak porckorong kitüremkedésed lesz, majd sérved..nem is sokat ér.
2014. jan. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, megfogadom őket! Annyit még hadd tegyek hozzá, hogy nem akarok túl izmos lenni (lány vagyok), és nem edzőteremben edzek, hanem otthon (pénzhiány miatt).

Ehhez mérten valami jó komplett edzéstervet találhatok valahol?

2014. jan. 5. 11:06
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem kell beszarni attól, hogy túl izmos leszel, mert arra semmi esélyed. Egy lánynak minimális a tesztoszteron termelése egy férfiéhoz képest, és még egy férfi sem könnyen lesz nagyon izmos.

Szóval ez a fajta aggodalmad alaptalan.


Én csak egy olyan módszert ismerek, ami által minden testrészedet megedzheted otthon, ez pedig a fegyencedzés.

Töltsd le a könyvet a netről, és alkalmazd a benne leírtakat!

Nem lesz semmilyen eszközre szükséged csak egy húzódzkodó rúdra.

2014. jan. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!