Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A súlyemelő mellizom?

A súlyemelő mellizom?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés de a súlyemelőknek mitől van akkora mellizmuk? (Testépítő szinten átlagosnak mondható de ők mégse végeznek semmilyen mell centrikus gyakorlatot)

2014. jan. 5. 00:03
 1/5 clint ***** válasza:

én ismerek párat, és de... végeznek... ugyanugy nyomnak fekve a teremben.

De olyan is van aki lapos.

2014. jan. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ment az up azért kérdem mert így 17 évesen szívesen átállnék súlyemelésre de a mellizmomért aggodás van azért csak maradjon valami :D
2014. jan. 5. 00:35
 3/5 clint ***** válasza:
nos akkor hajrá, jó sport az.
2014. jan. 5. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A súlyemelők sem csak lökést meg szakítást csinálnak minden edzésen.

Simán váltasz és ugyanúgy csinálod a fekvenyomást.


A legtöbb helyen megadnak neked egy edzéstervet és azt kell csinálnod, a legfőbb gyakorlat a guggolás. Ők nem izomtömegre mennek, ezért hetente többször is nyomatják, szerintem kemény dolog!

Na de miután megcsinálod az előírtakat, azt csinálsz a terembe, amit akarsz.


Amúgy van pár olyan (szerintem hülye) edző, aki kifejezetten tiltja a fekvenyomást, mert szerinte az erős mellizom valamiért hátrányos szakításnál.

2014. jan. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyilván az összefüggéseket jobban értő edzők nem javasolják a fekve nyomást, sőt akár tiltják. A fekpad más irányú alkalmazkodást indít be, ami többek között azzal jár, hogy a kar részvétele nő, míg a lábaké csökken a lökésben. Ezen kívül felsőtestben létrejövő nagyobb izomtónus nem kedvez a gyors összehúzódáshoz, elernyedéshez, és újra megfeszüléshez. Ez vonatkozik az állva nyomásra is. A szakításra is ténylegesen hátrányosan hathat a vállak mozgékonyságának csökkenése révén. Így pl. a dobóatléták ritkán tudnak beülve szakítani. Mondjuk a mozgékonyság csökkenését lehet legkönnyebben ellensúlyozni. A negyedik, hogy a tömeges mellizomzat holt teher, amit nem lehet felhasználni, de növeli a testsúlyod.


A súly felvételekor annyira működik a mellizom, amennyire ez szükséges: a két kar egymáshoz közeledése révén tudod csak a súlyt felvenni, amihez értelemszerűen szükséges a mellkas izmainak bekapcsolódása.


Néhány súlyemelő nyom fekve, de ahogy haladunk a válogatottak felé, vagy világszinten, az előfordulási arány közelít a zérushoz. A 105 kg-os Klokov egy nagy kivétel, de ez roppant ritka.

2014. jan. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!