Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Iszonyú fáradtság ellen?

Iszonyú fáradtság ellen?

Figyelt kérdés

Üdv !


Nemrég fogtam neki a testépítésnek, az a nagy gondom, hogy reggel 8-tól, délután 3-ig Suli után annyira fáradt vagyok, hogy esek össze. 4-5-re (délután suli után) megyek a terembe de alig van már eröm, a fáradtságtól !


Étrendem rendben, Multi Pro Plus vitamint is szedek, napi 7 óra alvás megvan!


Valami kiegészítőt megoldást tudtok ?

Amit minden nap tudnék szedni és nem lennék ennyire álmos/fáradt.


Hot Blood stb.. ne ajánljatok, mert nekem nem napi 1x kellene, hanem heti 3x edzésnapon valami cuccos !


A válaszokat előre is köszönöm, életbevágó, hogy találjak valami megoldást.



2014. jan. 8. 18:10
1 2
 1/11 Dogmatix91 ***** válasza:
Mi lesz veled később? Én valamikor 8tól 7ig vagyok suliban és utána még megyek edzeni. A Hot Bloodot egyébként tudod heti 3x inni, úgy is csak edzés előtt kell. Ami élénkít és hatásos abban van koffein. Ahhoz meg egy idő után hozzászoksz, érdemes néha 2-3 hét szünetet tartani. Reggel igyál kávét vagy egy erős teát.
2014. jan. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
63%
Én inkább természetes dolgokat ajánlanák, pl. bármilyen tea, de főleg a fekete tea. Lehet, hogy D-vitamin hiányban szenvedsz, ami szintén a fáradtság egyik okozója lehet, erre pl. a tej vagy tojás, vagy bármilyen tejtermék jó hatással van. Változtass az étrendeden, ne pedig port meg tablettát szedj, meg fogsz lepődni.
2014. jan. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

biztos nagyon fárasztó egész nap ülni a seggeden...


ugyhogy vagy egy lusta idióta kis takony vagy, vagy pedig valamilyen betegséged van, pl vérszegénység, rák, szívprobléma. arra meg kevés lesz a kieg...

2014. jan. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
mondjuk az elsőre is az :D
2014. jan. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok lusta takony, ahogy említettél, nem vagyok máj, szívbeteg sem. Mentálisan is ki lehet fáradni rendesen, ha nem tapasztaltad nagyon sajnállak.
2014. jan. 8. 18:54
 6/11 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok, amikor nincs suli robbanok el az energiától :) Szóval tuti mentálisan fáradok nagyon.
2014. jan. 8. 18:55
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert szerinted a por, meg a tabletta, az mi? Meglepődnél azon is, ha tudnád, mennyi vitamin van a mostani élelmiszerek nagy részében.


Egyébként én sem értem, hogy mitől fáradsz egész napos ülés után. Először is megpróbálhatnál többet aludni, ha lehetséges, legalább hétvégén. 7 óra még épp kielégítő, de nem az igazi, főleg ilyen fiatal korban. Még én is nyűgös leszek, ha sokáig csak 7 órákat alszom.


A másik hiba lehet az étrend, de ez, a téma nagysága miatt rögtön több tucatot jelent. A makro- és mikrotápanyagokban, (bár ez utóbbi talán a multi pakk, főleg a magas B-komplex tartalom miatt talán rendben tudható), a folyadékbevitelben.


Edzés előtt használj valami pörgetőt, akár természeteset, mint a tea vagy a kávé, és melegíts be 5-8 perc kardióval. Szerintem inkább elunod te magad napközben, elkedvtelenedsz és inkább pszichés akadályai vannak az edzésednek.

2014. jan. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egészséges vagy, fiatal, nem kell dolgoznod, nyolctól háromig csak a valagadon kell ülnöd. És fáradt vagy az edzéshez...


Ez a lustaság definíciója, hogy mentálisan gyenge vagy hozzá. A teremben nem matekozni kell, hanem edzeni. Minek jársz egyáltalán? a lusta tinédzser takony tested tiltakozik az edzés ellen. Ezért vagy fáradt, mert nem akarod a vasakat, az izzadtságot, a fájdalmat. Nem kötelező terembe járni ám. Megvagyunk a lábatlankodó kis csikók nélkül is. Legalább több oxigén marad a teremben.

2014. jan. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Dogmatix91 ***** válasza:
Esetleg próbáld ki azt, hogy a szénhidrátbeviteled 80-90%-át az edzés előtti étkezésekkel viszed be, a maradékot meg nyilván utána.
2014. jan. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Frontosa ***** válasza:

Nem értem hogy lehet elfáradni a suliban, nekem még jól is esett az edzés az egész napos üldögélés után akkoriban.

Most is ülőmunkát végzek (értsd: dolgozok), este 6 előtt ritkán érek haza, magam (illetve az asszonnyal) fenntartunk egy háztartást, gyerek stb. és mégis van időm és főleg nem vagyok lusta lejárni edzeni.

Ez mentális kérdés, később csak rosszabb lesz amikor nem csak üldögélni kell egy osztályteremben meg beszélgetni a haverokkal a szünetben.

Üdv,

2014. jan. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!