Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemes-e gumis erőátvitelű...

Érdemes-e gumis erőátvitelű /tehát nem tárcsa súlyos/ multifunkciós kondigépet venni?

Figyelt kérdés

Mennyivel és mivel rosszabb /ha rosszabb/, mint a tárcsás?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2014. jan. 16. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Én azt mondom fokozatosabb terhelést ad a működési elvéből adódóan. Mint a TRX, a gumikőtél ellenállása ugye a megnyúlástól függ. Ez nem rossz. Bár az is számít mirekell..
2014. jan. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Akkor most melyiket is ajánlod?

Otthonra kellene kicsit mozgásba tartani az izmaimat, kezdő vagyok.

2014. jan. 16. 11:03
 3/6 anonim ***** válasza:

Kezdéshez és átmozgatáshoz én egészen biztos, hogy nem befektetést ajánlok gépbe, hanem sima saját testsúllyal végzett gyakorlást.


Aztán majd ha valamiért úgy gondolod, hogy súlyokkal szeretnél edzeni akkor 1-2 hónap konditerembe járást, hogy megismerd ott miket tudsz edzeni és megtapasztald az milyen, és ha naaagyon jó, akkor lehet gondolkodni otthoni gépben, mert lehet ez a fajta edzés adna sok plusszt az éltedbe és megérné nem terembe járni hanem otthon egy saját gépet használni. De nem a kezdetekben :)

2014. jan. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Október hónapot végig jártam konditerembe /heti 3x/, tetszett is viszont egyedül nem sok kedvem volt menni. Most ezért gondoltam, hogy veszek gépeket itthonra.

Futópadom, szobakerékpár már van.

Nem akarok kigyúrt lenni, csak nagyon mozgásszegény és stresszes az életmódom, amin így szeretnék változtatni ill. csökkenteni.

Kinéztem gumis és lapsúlyos gépet is, csak nem tudom, melyiket vegyem meg.

A gumis mellett az szól, hogy jóval több funkció van rajta.

A gumisra azt mondják, hogy szakaszosan lehet húzni és vissza engedni, nem úgy mint a köteles lapsúlyost.

2014. jan. 16. 11:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor azt mondom, hogy mindkettő jó választás. :)
2014. jan. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat viszont előrébb nem jutottam sajnos.
2014. jan. 16. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!