Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kerhetnem egy szakerto segitse...

Kerhetnem egy szakerto segitseget a zsirokrol?

Figyelt kérdés
van ugye a telitett(az allati zsir) es telitetlen pl lenmagolaj,halolaj... a telitettet az annyira alacsonyan kell tartan amennyire csak lehet mindegy hogy dietazok vagy tomegelek..Telitetlenbeol pedig naponta kb 30-40g ot..Es amugy telitetlenbol dietakor tobb kell vagy kevesebb? vagy ugyanannyimind2 esetben??(marmint tomegelsen is annyi kell?) En amugy alacsony, 170 centi vagyok 83-84 kilo mar joo ideje gyurok 23 /f . Es amugy a masik kerdesem mennyire befolyasoljak ezek a zsirok a kinezetunk vegeredmenyet?
2014. jan. 21. 17:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon érdekes téma.

Én szerintem jó az, hogyha mindkettő 50-50% van jelen, de igazándiból a zsíroknál arra kell csak törekedni, hogy az Omega 3 illetve az Omega 6 zsírsavak 1:1 arányban legyenek a diétában.

Nagyon közkedvelt egyébként a telített zsírokat hibáztatni, de arra nincs konkrét bizonyíték, hogy káros lenne. Sőt, mondok újdonságot: Ha a telítetlen(többszörösen) zsír felmelegszik, illetve felforr, akkor felbomlik a szerkezete, mert nem olyan stabil, mint a telített zsír. És ami marad a telítetlen zsírból(a többszörösen telítetlenből) az káros a szervezetre.: [link]


Ha van is bizonyíték arra, hogy nem egészséges a telített zsír, és növelte a betegségek kockázatát, ott 100% hogy nem csak a telített zsír játszott közre(gondolok itt sok más finomságra, amiket most nem nevezek meg).

Ha tömegelsz, akkor én ezzel nem törődnék, én ennék amennyit csak lehet, minél "tisztább"(szóval házi) kajákból.

2014. jan. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
okes : )
2014. jan. 22. 01:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!