Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítők! Így el lehet kezdeni?

Testépítők! Így el lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

kb. 180 centi vagyok és 60-65 kg között, rengeteget olvastam a body.builder.hu-t, a sárga kapszulába is beleolvastam, de sok újat nem tudtam meg, fegyencedzés is megvolt. Kialakítottam egy étrendet, sajnos nincs sok pénzem, így a kajából kb 90-100g fehérjét tudok fedezni, de a megfelelő fehérje étrendkieget még nem találtam meg (ami persze nem 7-8e/kg)... ch csak kajából megy. rájöttem, hogy semmi vitamint nem szedtem eddig, amire alapból is szükségem lenne, így a daily vitaminról olvastam mint belépőszint, úgyhogy meg is rendeltem. Edzés heti 5 alkalommal otthon, fegyenc+súlyzó+húzódzkodó(fekvenyomó rúd elengedhetetlen?). 1.5 hónapja csinálom, állóképességem kb a duplája, látványban nem sok változás.


Szóval a konkrét kérdés, hogy jó ez így egyáltalán? Nyilván hozzá lehet még rakni és érdekel is minden "költségkímélő" dolog, amivel nagyban hozzá tudnék járulni a fejlődéshez!



2014. jan. 21. 21:10
 1/5 anonim válasza:
Milyen gyakorlatokat csinálsz? A kaja nélkül az első néhány hónapban is meglátszik az eredmény,ha csinálod. Egyébként mivel kezdő vagy,nem kötelező vérprofin venni az étrendet,pláne,hogy pénzed sincs rá. Nekem sincs több hidd el,én 183 cm vagyok,és 63 kg. Én most kezdtem itthon súlyzókkal,meg fekvőtámaszozok stb,de a változást igy is látom már néhány alkalom után. A kaját se veszem vérprofin,a reggelimre figyelek,az edzés utáni kajára, ami egyben az ebéd is kb,meg az esti túrómennyiségre,napközben hízás miatt ugyanúgy eszem a főzeléket,bolognai spagettit stb. Szóval csak annyi,hogy az elején hízz ahogy csak tudsz,hisz ez a lényege a dolognak.
2014. jan. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Első vagyok!

pl a csirkemell helyett az elején tökéletes választás a csirkecomb is,és olcsóbb is! Ha eszel zabpelyhet,a sparost ajánlom,vagy a tescost,bár az ehetetlen. Szóval tudsz spórolni igy is.

2014. jan. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az étrendem nem túl változatos, amiből kijövök egy hónapban: zabpehely minden reggel, tojás, tészták, rizs borsóval és/vagy kukoricával (így még elviselhető az íze), hús a legdrágább, főleg a csirkemell, de kösz a tippet a csirkecombra, hal csak ritkán, esti túrót néha kihagyom, de általában az is játszik. Főleg a fehérje és a ch bevitelre helyeztem a hangsúlyt, de lehet, hogy így más dolgokat elhanyagolok, zöldség/gyümölcs se túl gyakran... Szerintem a kaja még tűréshatáron belül van, egyéb ötlet?
2014. jan. 21. 22:32
 4/5 A kérdező kommentje:
viszont előnye, hogy virslit, kész kajákat meg ilyen szenny felvágottakat az új étrend miatt egyáltalán nem eszek, kenyeret sem, lehet, hogy placebo, de kicsit jobban is érzem magam azóta.
2014. jan. 21. 22:34
 5/5 anonim válasza:

Az előzőek vagyok.

Kenyeret én sem eszem,csak ha főzelék is van itthon.

Én rántottát is csinálok néha,bár az kevés fehérjeadag egyszerre, ( 3 tojásból) így azt csak ilyen fehérjepótlásnak szoktam,ha a helyzet megkívánja. De a rántotta mellé se eszek kenyeret.

Halat én pl nem is eszem,de a változatosság kedvéért kössz a tippet ;)

De a reggelidet megcsinálhatod zabpelyhes rántottának is pl. Keress rá neten.

2014. jan. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!